Piyasa değerine göre dünyanın beşinci en büyük kripto para birimi varlığı olan Bitcoin Cash (BCH) yarın yarılanmasını gerçekleştirecek.

Bitcoin Cash Halvingi Yarın Gerçekleşecek: Bitcoin

Piyasa değerine göre dünyanın beşinci en büyük kripto para birimi varlığı olan Bitcoin Cash (BCH) yarın yarılanmasını gerçekleştirecek. Bitcoin’in (BTC) yarılanmasına bir aydan biraz uzun bir süre kala yarılanmasıyla BCH, geleceğin neler olduğuna bir göz atacak mı?

Yarılanma olayları genellikle arzı büyük ölçüde düşürdüğü ve tarihsel olarak talep ve fiyatların artmasına neden olduğu için yükseliş eğiliminde olur. Bununla birlikte, COVID-19 salgını dünya ekonomileri arasında yıkımla, şu anda işleri normal olmaktan uzaklaştırıyor.

BCH blok ödülü yarın yarıya inecek tıpkı ağabeyi BTC gibi, blok ödülleri 12,5'ten 6,25 jetona düşerken, enflasyon % 3,64'ten% 1,80'e düşecek.

Sayaç ayrıca şu anda toplam 21 milyon arzın % 87,49'u olan 18.37 milyon BCH'nin dolaşımda olduğunu bildiriyor. Yine de BTC'de olduğu gibi, bunların bilinmeyen bir yüzdesi kaybolmuş veya erişilemez durumda.

Fiyat açısından, Bitcoin Cash bu hafta küçük bir toparlanmaya rağmen hala can sıkıntısı içindedir. 2020 zirvesi 500 doların biraz altında olduğundan, varlık BTC ile elde edilen toparlanmanın tadını çıkarmadan mevcut seviyelere neredeyse % 50 geriledi.

Bitcoin'in Geleceğine Bir Bakış mı?

Bitcoin ağı aslında yarılanma yaklaştıkça daha sağlıklı görünüyor. 37 günden daha az bir süre ile, kontrole göre, BTC için fiyatlar ve zincir üstü metrikler iyileşiyor.

Hash gücü, Puell Multiples ve MVRV oranları gibi birçok önemli metrik şimdi yükselişe geçti. Ayrıca, Bitcoin'in hash gücü 100 EH / s'nin üzerine çıktı ve Mart ortasından bu yana yükseliş eğiliminde.

BTC fiyatlarının da dibe ulaştığı görülüyor ve hash gücündeki bir yükselişin gösterdiği gibi başka madenci kapitülasyonu olmayacak gibi görünüyor.

 Bitcoin bu hafta 7.000 doların üstünde kalmayı başardı ve stok-akış modeli gibi teknik tahmin göstergeleri, varlığın önümüzdeki ay yarıya indirilmesinden sonra hala büyük kazançlar için yolda olduğunu gösteriyor. Aynısı Bitcoin Cash için geçerli olmayabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ