Bitcoin Cash için farklı adres formatları mı geliyor?

Bitcoin Cash oldukça başarılı olmasına rağmen, iyileştirmeler için hala çaba sarfetmektedir. Son hard fork çok büyük değişiklikleri beraberinde getirdi. Şimdi ise farklı bir adres biçimi yaratma zamanı geldi. Bitcoin ve Bitcoin Cash'in adresleri benzer biçimde görünmektedir. Bu mevcut karışıklığı önlemek bu konudaki en iyi seçenektir. Bir Bitcoin ABC geliştiricisi bu yeni adres biçimi için bir öneri yayınladı.

Bitcoin ve Bitcoin Cash, bazı büyük farklılıklara rağmen biraz birbirine benzer. Temel sorun, her iki zincirdeki adreslerin aynı teknolojiyi nasıl kullandığıdır. Yerinde korumanın olmasına rağmen, bir şans, er ya da geç gerekli olabilir. Bitcoin önce kendi adres formatını aldığında, kendi teknolojisini değiştirmek altcoinlerin sorumluluğundadır. Böyle bir şans, çoğu insanın düşündüğünden daha erken ortaya çıkabilir. Bitcoin ABC'nin baş geliştiricisi, bu sorunu bir kaç hafta içinde çözebileceğini iddia ediyor. 2018 başında yeni bir adres kodu tabanı uygulanabilir.

BCH İçin Yeni Bir Adres Kodu Tabanı

Bu şansın haftalar önce uygulanmış olması gerektiği iddia edilebilir. Sonuçta, Bitcoin Cash'in piyasaya sürülmesinden önce yapılabilirdi. Geliştiriciler bu seçeneği takip etmemeye karar verdiler. Bunun yerine, yeni bir çözümün açık bir ihtiyaç olmasına rağmen, bu çözümü sonradan düşündüler. Kimse BC'yi bir BCH adresine göndermek istemez, hatta tam tersini yapmak ister. Ne yazık ki, bu gibi sorunlar çok yaygındır. Yeni bir adres kodu tabanı ile, bu bir sorun olmaktan çıkabilir.

Bununla birlikte, geliştirici fonların yanlış yapılmasının bu değişikliğin birincil nedeni olmadığı iddia ediliyor. Bunun yerine, yeni çözüm ile bir adresteki hatalar daha fazla algılanabilir. Üstelik bu yeni çözüm, kriptokrasi işleminin ayrılmaz bir parçası olan QR kodlarıyla daha iyi ilişkilendirilmiş gibi görünüyor . Bu kadar çok şey düşünmeye değer, bunun ilginç bir seçenek olduğu belirgindir. Artı olarak, yeni standart şifreleyebilir ve adresleri daha çabuk çözer gibi görünüyor. Şimdilik, bir zararı görünmüyor. 14 Ocak lansman tarihi olarak önerildi, ancak şu an resmi olarak bir açıklama yapılmadı.

Daha da önemlisi, bu yeni codebase zor bir çatal gerektirmez. Bitcoin Cash son zamanlarda önemli bir sorun çıkarmayan böyle bir çatal ile oluştu. İki farklı hard fork haftalarını ayrı ayrı görmek ilginç olur, ancak masaya birkaç tehlikeli unsur getirir. Bunun bir protokol değişikliği olmadığını düşünürsek, soft fork bu işi iyi yapmalıdır. Dağıtım tarihine yaklaştıkça bu konuyla ilgili daha fazla bilgi bulacağız.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ