Haziran ayından bu yana ilk kez Bitcoin fiyatı Salı günü 30 bin dolar seviyesinin altına düştü. Bu düşüş piyasada kaos yaratmayı başardı.

Bitcoin Cash İçin İyi Haberler Var Fakat…

Haziran ayından bu yana ilk kez Bitcoin fiyatı Salı günü 30 bin dolar seviyesinin altına düştü. Bu düşüş piyasada kaos yaratmayı başardı. Bununla birlikte, lider kriptp para hızla toparlandı ve B Word konferansıyla ilgili hype sayesinde, yazının yazıldığı sırada 32 bin doların biraz altında işlem görüyordu. Binance Changing Zhao'nun sözleriyle ifade etmek gerekirse, “Piyasa duygularımızla oynamayı seviyor.”

Bitcoin Cash'in hikayesi farklı görünmüyordu. On ikinci en büyük kripto, aynı zaman diliminde %7'lik bir artışa tanık oldu ve 421,82 dolardan işlem görüyordu. Dahası, geçen hafta boyunca altcoin’in Bitcoin ile korelasyonu daha da yoğunlaştı. Özellikle, yazı yazılırken aynı 0,96 değerini paylaştı. Bu, BCH'nin fiyat hareketinin genel olarak kral paraya bağlı olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

BTC gibi, HODLers da BCH biriktiriyor mu?

Bitcoin Cash'in ortalama kripto para yaşı son birkaç hafta içinde keskin bir şekilde arttı. Özellikle, bu metrik, tüm BCH tokenlerinin mevcut adreslerinde kaldığı ortalama gün sayısını gösterir. Mevcut yükselen eğim, ağ çapında bir birikim eğilimine işaret ediyor.

Muhtemelen, BCH, Bitcoin'in birikim eğilimini yansıtıyor. Aslında, basın zamanında, BCH'nin ortalama kripto para yaşı 1197,74 iken, BTC için aynı değer 1181,48'lik bir uyumlu değeri yansıtıyordu.

Bitcoin'in çok değişken olmayan fiyat ortamı nedeniyle, onunla ilişkili tüccarların sayısı son birkaç ayda neredeyse yarı yarıya azaldı. Miktar olarak, Mart ayında 5 milyon olan aktif tüccarların sayısı, yazının yazıldığı sırada sadece 2,9 milyona düşmüştü.

Bununla birlikte, BCH söz konusu olduğunda, aktif traderların sayısı son birkaç ayda sürekli olarak artmaktadır (yukarıdaki grafikte gösterilmiştir). Örneğin, Mart ayında ağ yalnızca 365 bin tradera sahipken, bu ay için aynı rakam 818 binde kaldı.

Ek olarak, Santiment'in grafiği, BCH ağındaki aktif adreslerin sayısının her geçen gün kayda değer artışlar kaydettiğini ve aynısının BTC için azaldığını belirtti. Şimdi, BTC'nin 360k aktif adresleri BCH'nin 60k'sına yakın olmasa da, BCH'nin son gelişmeleri göz ardı edilemez.

BCH aşırı değerli mi yoksa düşük değerli mi?

BCH'nin fiyatı, yazı yazılırken belirsiz bir şekilde aşırı değerli görünüyordu. 20 Temmuz'daki MVRV oranı -%0,001'lik bir değeri yansıtırken (adil bir fiyatın göstergesi), aynısı, yazı yazılırken sıfır çizgisinin biraz üzerindeydi - %5 idi. Bu dakika artışı, yatırımcıların BCH piyasasında normalden biraz daha fazla para kazandığını gösterdi.

Bitcoin de yazı yazılırken aşırı değerli görünüyordu ve MVRV oranı %70 civarındaydı.

BCH'nin metrikleri şu anda çok hoş görünmese de, dün 387 doların üzerinde kapanışın adil bir ölçüde 370 dolara geri çekilme olasılığını ortadan kaldırdığı ve bu kesinlikle iyi bir işaret olduğu belirtilmelidir. Bununla birlikte, Bitcoin'in fiyatı önümüzdeki birkaç gün içinde tekrar düşerse, BCH kesinlikle en kötü etkilenen alternatiflerden biri olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ