Bitcoin'in forklarından biri olan ve piyasa değeri ile dördüncü en büyük kripto para birimi olan Bitcoin Cash (BCH), 630.000 numaralı blokta ilk yarılanmasını gerçekleştirdi.

Bitcoin Cash İlk Halvingini Gerçekleştirdi - Alp Işık Yeni Gelişmeyi Duyurdu

Bitcoin'in forklarından biri olan ve piyasa değeri ile dördüncü en büyük kripto para birimi olan Bitcoin Cash (BCH), 630.000 numaralı blokta ilk yarılanmasını gerçekleştirdi.

Çarşamba günü 10: 19'da UTC'de gerçekleşen etkinlik, her yeni işlem bloğuyla üretilen BCH miktarının 12,5 BCH'den 6,25 BCH'ye düştüğünü görecek. Sonuç olarak, BCH madencileri daha düşük ödüller kazanmayı bekleyebilirler.

Bitcoin Cash madencileri, sadece blok sübvansiyonlardan Mart ayında 13.34 milyon $ ve ücretlerden 4.200 $'dan az kazanç elde etti. Bitcoin Cash fiyatları Mart ayındakilerle aynı seviyede kalırsa, madenciler sübvansiyonlardan sadece  6,7 milyon dolar gelir elde edecekler.

CoinMarketCap'e göre Bitcoin Cash'in mevcut piyasa değeri 4,9 milyar dolar. Bu rakam, bitcoin'in 133 milyar dolarlık mevcut piyasa değerinden 27 kat daha az.

Bitcoin’in diğer forku olan Bitcoin Satoshi'nin Vizyonu (BSV) 'nun da iki gün içinde 629.775 numaralı blokta yarılanmasını gerçekleştirmesi bekleniyor. Öte yandan Bitcoin'in yarılanmasının önümüzdeki ay bir saatte gerçekleşmesi bekleniyor.

Alp Işık Yeni Gelişmeyi Duyurdu

 Bitcoin Cash’in yarılanmasını gerçekleştirdikten yaklaşık bir saat geçmesine rağmen hala yeni blok üretilmedi. Konuyu Twitter adresinden duyuran Alp Işık yeni bloğun üretilmediği noktasında takipçilerini bilgilendirdi. Şimdi herkes madencilerin bırakıp bırakmadığını merak ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ