2019 boyunca Bitcoin Cash, Avustralya'da etkileyici benimseme metrikleri kaydetti.

Bitcoin Cash’in Avustralya’daki Benimsenme Metrikleri Uydurma mı?

Daha önce belirtildiği gibi, Roger Ver’in BCH perakende ticaretini geliştiriyordu ve Bitcoin, ETH ve Litecoin'in bile çok üstünde büyük bir farkla daha iyi performans sergiliyordu. Sunulan verilere göre, BCH, Eylül 2019'da toplam perakende satışların yüzde 92'sinden fazlasına eşdeğer 39.405 dolarlık kripto işleminden 36.430 dolar satış kaydetti.

Bununla birlikte, Reddit'teki bir konuya göre, Bitcoin Cash bu metriklerin bazılarını kendi yararına değiştirmiş olabilir.

Daha önce sunulan bilgiler BitcoinBCH.com adlı bir organizasyon tarafından derlenmiş ve bu veriler TravelByBit ve HULA olmak üzere iki kaynaktan toplanmıştır. Burada, HULA'nın BitcoinBCH.com tarafından da kontrol edildiğini belirtmek önemlidir.

Redditor, BitcoinBCH.com tarafından yüksek BCH perakende işlemlerini gösteren raporların BCH dışı işlemleri hariç tuttuğunu, raporun bu durumdan hiç bahsetmediğini ifade ediyor. Ayrıca BCH’nin TravelByBit analizinin TravelByBit’in web sitesinde kaydedilen toplam işlem sayısıyla eşleşmediğini tespit etti.

Redditor, son bulguları hakkında BitcoinBCH.com CEO'su Hayden Otto'ya ılaştığında, derhal r / btc ve r / bitcoincash'ten engellendiğini ve kısa bir süre sonra iş parçacığındaki tüm mesajlarının silindiğini iddia etti.

Ona göre, Hayden Otto analiz sırasında çıkarılan tek verinin perakende olmayan nitelikte olduğunu belirtti. Ancak Redditor,“Raporda herhangi bir verinin hariç tutulduğu belirtilmiyor ve hala açıkça perakende olan birkaç işletmenin (örneğin restoranlar, kafeler, marketler) neden tx'in dışlandığını açıklayamıyor” ifadesini kullanıyor.

Redditor'a göre Otto, raporun bir denetimden geçtiği için yanlış olamayacağını da iddia ediyor. Bununla birlikte, Redditor, cevap olarak, 'kusurlu yöntembilimlerini' haklı çıkarmak için, BitcoinBCH.com'un Ekim raporlarını denetlemek üzere bir Bitcoin BCH girişiminden bir muhasebeci tuttuğunu açıkladı. Redditor bu durumla ilgili olarak da şu ifadeleri kullanıyor:

“Bu dikkat çekici bir durum çünkü rapor edilen TBB toplamları hala TBB sitesindekilerle eşleşmedi - sonuçları matematiksel olarak imkansızdı. Nasıl yani? O ay içinde TBB işleminin hiçbir alt kümesi rapor ettikleri toplamı ortaya koymuyor. Dolayısıyla, perakende işlemleri isteyerek hariç tutsalar bile, toplamı berbat etmiş durumdalar.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ