Bitcoin Cash [BCH] ekosisteminin kalkınma fonu teklifi son zamanlarda çok fazla geri tepme ile karşılaştı.

Bitcoin Cash’in Yeni Kalkınma Fonu Teklifi Sürdürülebilirlikle İlgili Soruları Gündeme Getiriyor

Bitcoin Cash [BCH] ekosisteminin kalkınma fonu teklifi son zamanlarda çok fazla geri tepme ile karşılaştı. Tüm bölümün en çekişmeli kısmı, soft forku desteklemeyen madencilerin bloklarının yetim kalması riskini taşıyacağını belirten “tartışmasız” maddesi idi.

Birçok kripto savunucusu, teklifin madencilik havuzu devi BTC tarafından ortaya konma şeklini eleştirirken, büyüyen eleştirmenler listesine en son katılan CEO'su Jiang Zhouer ve Coingecko Kurucu Ortağı Bobby Ong'dur.

Ong'a göre, teklifin açıklanmasının ardından ortaya çıkan sürtünme “tamamen gereksiz” ve planın “toplulukla daha iyi bir şekilde tartışılmalı ve zorlanmamalı” dedi ve “Bu fonların ne için kullanılacağı konusunda net hedefler ve mali plan olmalı.” vurgusu yaptı.

“Ayrıca ne kadar sürdürülebilir olacak - fon bittikten sonra ne olacak? Ayrıca bireysel geliştiricilerin hibe başvurusunda bulunmasına da izin verin. Merkezi olmayan yönetişim zordur ve bu nedenle işlerin ilerlemesini görmek ilginçtir. Daha fazla blockchain liderinden daha fazla alçakgönüllülük görmeyi umuyorum.

Bu, toplam ağın madencilik hash gücünün yaklaşık dörtte birini kontrol ettiğini iddia eden anonim bir “karşıt madenci grubunun” BCH'ye karşı hard fork ile tehdit etmesinden sonra geliyor.

Bununla birlikte, madencilik grubu, Bitcoin.com'un zincir bölünmüş endişeleri arasında teklifi veya bu tür planları “ekosistemde daha fazla anlaşma olmadığı sürece” desteklemeyeceğini açıklamasının ardından planlarını sonlandırdı.

BTC.TOP CEO'su tüm tartışmalardan sonra bir açıklama yapmasına rağmen, hasarı kontrol etmek için çok az şey yaptı.

Aynı şeyin aksine, Zcash topluluğu son zamanlarda gelişimini desteklemek için yeni bir metodolojiye oy vermişti. Zcash ekosistemi, ağ madenciliği ödüllerini dağıtmak için yeni bir metodolojiye oy verdiği topluluğun ortak kararını gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ