Bitcoin Cash işlem masrafları Ethereum

"Flippening" terimi son zamanlarda oldukça gevşek bir şekilde etrafta dolanıyor. Birçok kişi, Bitcoin Cash'in Ethereum'u piyasa değeri olarak geçeceğini beklemektedir ve bu pozisyonda kalmaktadırlar. Daha önceki girişimi reddetti ve BCH fiyatı bunun sonucunda oldukça sert düştü. Daha da kötüsü, BCH ücretleri şu anda Ethereum ücretlerinden daha yüksek. En azından bunun ilginç bir gelişme olduğunu söylemek gerekli. Litecoin her ikisinden de daha ucuz bir seçenek olarak kalmaya devam ediyor.

İşlem ücretleri , herhangi bir kripto para birimi ekosistemi için kritik önem taşır. Alım satım maliyetleri fazla yüksekse, kullanıcılar alternatif arayacaktır. Bitcoin Cash şu anda Bitcoin'den daha ucuzdur. Bununla birlikte, bu BCH'nin tanım gereği diğer para birimlerine göre daha iyi olduğu anlamına gelmez. Aslında, şu anda Ethereum ve Litecoin'e kıyasla daha pahalı altcoin. En azından söylemek gerekirse, bu ilginç bir "flippening" unsurudur.

Bitcoin Cash İşlemleri Daha Pahalı

BCH ücretleri Ethereum'u bastırarak ilginç bir durum ortaya çıkarmıştır. Kişi, karşılaştırıldığında son birkaç ay içinde ETH ücretlerinin oldukça yüksek olduğunu kabul etmek zorundadır. Şu anda Bitcoin Cash ağında daha fazla işlem yapıldığında, olumsuz olan yalnızca bir zaman meselesiydi. Blokların henüz tam olarak nasıl doldurulmadığını göz önüne alırsak, bu oldukça endişe vericidir. İşlerin bundan sonra daha da kötüye gideceği çok belirgindir.

BCH ve ETH ücretleri arasındaki fark küçük olmakla birlikte, anlamlıdır. Önümüzdeki haftalarda bu durum nasıl gelişecek, belirlenecek göreceğiz. Bitinfocharts'a göre, ortalama ETH ücreti şu anda 0.181 dolar. Bitcoin Cash'in maliyeti ise 0,2 dolar. Her ikisi de Bitcoin'e kıyasla çok daha düşüktür ve bu beklenilebilir bir durumdur. Bununla birlikte, Bitcoin Cash'in Ethereum'u piyasa değerinde kalıcı olarak geçmek için az sayıdaki mücadelesi ile karşı karşıya kalacağını gösteriyor. Bu durum daha da azalırsa, BCH gelecek aylarda Bitcoin'e çok benzer sorunlarla karşı karşıya kalacaktır.

Litecoin bu ikisine kıyasla hala daha ucuz bir seçenektir. Aslında, işlem masrafları bir süredir yatay seyretti. Şimdilik ortalama LTC işlem maliyeti 0,086 dolar. Bu, Bitcoin Cash destekçileri tarafından reddedilen SegWit'de (Segregated Witness) etkin durumda. İşin ilginç tarafı, Litecoin bugünlerde çok farklı bir ekosistem olsa da, bu altcoinlerin hangisinin önümüzdeki yıl boyunca pazar pozisyonunu koruduğunu görmek olacaktır. Şu anda her şey, Litecoin için sağlıklı bir geleceğe doğru atılan ilk ve en önemli noktalardır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ