BSV'nin BCH hash güçleri, Nisan yarılanmasını takiben sert bir şekilde çöktükten sonra toparlandı. BSV, BCH ve BTC için madencilik karlılığı artık kabaca aynı.

Bitcoin Cash ve BSV Hash Güçleri BTC Yarılanmasından Sonra Yükseldi

BSV'nin BCH hash güçleri, Nisan yarılanmasını takiben sert bir şekilde çöktükten sonra toparlandı. BSV, BCH ve BTC için madencilik karlılığı artık kabaca aynı.

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV hash güçleri, Nisan ayında yarı yarıya düştükten sonra dramatik bir düşüşün ardından iyileşti, çünkü Bitcoin hash gücü 11 Mayıs yarılanmasından  bu yana düştü.

Bitinfocharts'a göre, Bitcoin Cash'in hash gücü % 10'dan fazla arttı,

Hem BCH hem de BSV, sırasıyla 8 Nisan ve 10 Nisan'daki ödül yarılarını takiben madencilikte ciddi bir düşüş yaşadı. Blok ödüllerinin 12.5'ten 6.25 BCH'ye düşmesinden sonraki iki gün içinde BCH’nin hash gücü % 80'den fazla düştü. Madenciler bilgi işlem güçlerini BTC zincirine taşıdıkça BSV de hash gücünde bir düşüş gördü.

Nisan ayının ardından, BTC blokları kripto madenciliği operasyonları için en kârlı bloklardan bazılarıydı. Bu haftanın BTC yarılamasına kadar, daha az verimli kulesi olan madencilerin gelir düştükçe makinelerini kapatacakları tahminleri vardı.

Şimdiye kadar, BTC hash oranı, 137 EH / s'den yarıya kadar 104 EH / s'ye kadar % 24 düştü - ancak BCH ve BSV'nin yarıya indirilmesinden sonra yaptığı ölçüde değil. BTC de daha uzun blok üretim süreleri gördü.

Yarıya indirilmeden önce çıkarılan son BTC bloğunda yer alan NY Times başlığından sorumlu olan madenci F2pool, rakamlarının hash gücünde yaklaşık olarak 120 EH / s'den 100 EH / s'ye düştüğünü gösterdiğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ