Amaury Séchet tarafından önerilen güncellenmiş altyapı fonlama planı devam ederse, Bitcoin (BCH) geliştirici devralmasıyla karşı karşıya kalabilir.

Bitcoin Cash, Yeni Yazılım Yükseltmesinde Geliştirici Vergisi Ekleyecek – Kripto Para Borsaları Ne Diyecek?

Amaury Séchet tarafından önerilen güncellenmiş altyapı fonlama planı devam ederse, Bitcoin (BCH) geliştirici devralmasıyla karşı karşıya kalabilir.

Bitcoin ABC geliştiricisi Amaury Séchet kısa süre önce madencinin Altyapı Fonu Planının (IFP) ilk kez BTC.TOP kurucusu Jiang Zhuoer tarafından sunulan güncellenmiş bir versiyonunu yayınladı.

15 Mayıs'ta gerçekleşmesi beklenen Bitcoin ABC yazılımının önümüzdeki 0.21.0 sürümünde uygulanacak. Protokol değişikliği madenciler tarafından BIP9 aracılığıyla etkinleştirilmeli.

Geliştiriciler İçin Para Çıkarma

Teklifindeki en büyük fark, geliştirici vergisinin yüzde 5'e indirilmesidir (orijinal miktar yüzde 12,5'tir). Önemli miktarda madenci ödülü almanın ardındaki mantık, Bitcoin Cash'in yazılım altyapısının geliştirilmesi gereğidir.

Bir proje olarak Bitcoin ABC, Bitcoin Cash yazılım altyapısının istikrarlı bir şekilde finanse edilmesinin projenin başarısı için hayati olduğuna inanıyor."

Bu fonlar, vergiden sonra ikinci en tartışmalı şey olabilecek tanıtım bültenine alınan projelerin opak bir listesine gidecek.

AdmauryCoin

Bitcoin Unlimited'dan Peter R. Rizun'a göre Séchet, protokolünü kendisi için coinleri hiç haline getirecek şekilde değiştirmeyi planlıyor ve teklifine "zehir hapı" diyor. Borsalar planlarıyla ilerlerse, kripto para üçüncü taraflarca "ele geçirilebilir".

 Bu öneriyi "soygun" olarak adlandıran ve borsaları desteklememeye teşvik eden topluluk üyeleri bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ