Bitcoin ağı, 50.638.279 sahibi ve 258.32 (EH/s) hash oranıyla gurur duyuyor.

Bitcoin ağı, 50.638.279 sahibi ve 258.32 (EH/s) hash oranıyla gurur duyuyor. Bu arada, Bitcoin'in yaklaşık 365 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve yüzde 38.52'lik bir hakimiyeti var.
Bitcoin fiyatı son birkaç aydır 19.000 dolar destek seviyesinde asılı kaldı. Ancak analistler ve piyasa stratejistleri, Bitcoin fiyatının büyük bir oynaklık için ayarlandığı konusunda hemfikir. Şimdi büyük soru, kripto piyasasının yakın gelecekte hangi yöne gideceğidir. Bitcoin fiyatına gelince, son birkaç aydaki sakinlikle bir sonraki olası durak 30 bin dolar veya 14 bin dolar.

Böylece aynı anda hem korku hem de endişe duygusu uyandırır. 14 bin dolara doğru daha fazla düşüş, geleneksel kripto boğa piyasalarının geçersiz kılındığı anlamına gelebilir. Dahası, bir ayı piyasası sırasında Bitcoin fiyatı hiçbir zaman önceki ATH'sinin altına düşmedi.

Bununla birlikte, 14 bin dolara doğru bir düşüş, önceki tüm gelişmeleri ve son birkaç yılda elde edilen kazanımları geçersiz kılmaz. Binance CEO'su CZ'nin bir keresinde tweet attığı gibi, Bitcoin fiyatı 2018'in ATH'sinin altına düşse bile, iki ülkenin varlığı yasal ihale olarak kullandığı gerçeğini ortadan kaldırmayacak.

Aksi takdirde, Bitcoin ağı, zincir üzerindeki verilere göre 50.638.279 sahip ve 258.32 (EH/s) hash oranıyla gurur duyuyor. Bu arada, Bitcoin'in yaklaşık 365 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve yüzde 38.52'lik bir hakimiyeti var.

Bitcoin Fiyatı ve Piyasa Görünümü

Piyasa verilerimize göre, Bitcoin geçen yılın sonlarında belirlenen 69 bin dolarlık ATH'sinden yaklaşık yüzde 71 düştü.

Artan blok zinciri ve kripto para birimi saldırıları vakaları, sürekli ayı piyasasına katkıda bulundu. Unutmayın, Mayıs ayındaki Terra Luna kazasından sonra ayı piyasası güçlendi ve bu da 40 milyar doların üzerinde bir kayba yol açtı.

Aksi takdirde, Chainalysis'e göre, Axie sonsuzluk köprüsü de dahil olmak üzere diğer büyük blok zinciri saldırıları 600 milyon doların üzerinde kayıp gerektirdi ve son "hacktober" 700 milyon doların üzerinde kayıp gördü.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatının programatik yarılanma olayına bağlı olarak uzun vadede yükselmeye devam etmesi bekleniyor. Bir sonrakinin 2024'te olması bekleniyor.

Bitcoinblockhalf tarafından sağlanan verilere göre, mevcut Bitcoin enflasyon oranı yıllık yüzde 1,73 seviyesinde bulunuyor.


Bu nedenle, artan fiat enflasyonundan kaçınmak için daha fazla kurumsal yatırımcının ve perakende tüccarın diğer dijital varlıkların yanı sıra Bitcoin'i benimsemesi bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ