Bitcoin Classic yerine Bitcoin Cash destekleniyor

Bitcoin Classic, geliştiricilerin Bitcoin Cash'in (BCH) Mayıs 2018'e kadar yeni 'Bitcoin' olacağını iddia ettikleri için kapatıldığını doğruladı.

Perşembe günü yapılan resmi açıklamada, yayın müdürü olan Tom Zander, Bitcoin Cash (BCH) 'i övdü ve Bitcoin Classic'in sözünü yerine getirdiğini söyledi.

"Artık hangi zincirin en fazla paya sahip alacağı size kalmıştır ve eminim ki (Bitcoin Cash) 'Cash'i bırakıp artık ona 'Bitcoin' diyeceğiz"

BCH 13 Kasım'a yeni bir çatal ayarlamak için %35'in üzerinde bir fiyat yükselişi yaşadı ve neredeyse piyasaya çıktığından bu yana en yüksek değere ulaştı. SegWit2x'in açık başarısızlığının ardından, yatırımcıların çoğaltılmış bir zincir üzerinde bahisleri önlediği için, rakip Bitcoin çatısına fonlar akıyor gibi görünüyor.

"Orjinal ağ zincirinin 1 MB'de tıkılı olduğu ve muhtemelen daima bu şekilde kalacağı gerçeği, Cash zincirinin canlılığını teyit ediyor. Artık buna pazar karar verecek"

BCH, sert çatal haberi bitene kadar, Bitcoin.com'dan Roger Ver liderliğindeki önemli tanıtım çabalarının ötesinde bir yan çizgide bulundu.

Şimdi, Finlandiya Korsan Partisi'nin kurucusu ve düzenleyici yorumcu olan Rick Falkvinge'yi de içeren şifreleme yüzünden rakamlar daha da kamuoyuna açıklanıyor.

"Güncel gelişmelerle birlikte, mevcut tüm geliştirici kaynaklarımı Bitcoin Cash’e aktarmak için kullanacağım. Bu konuda yalnız olduğumu da sanmıyorum."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ