Geçen hafta, Bitcoin'in değeri, btc to usd olarak ifade edilen dolar karşısında 9300 doların altına düştüğü için desenine devam eden bir hareket olan 9000 dolar seviyesinin altına geriledi.

Bitcoin CME’nin Açık Pozisyonu Konsolidasyon Başladığından Beri Yüzde 40 Azaldı

Geçen hafta, Bitcoin'in değeri, btc to usd olarak ifade edilen solar karşısında 9300 doların altına düştüğü için desenine devam eden bir hareket olan 9000 dolar seviyesinin altına geriledi.8900 dolarlık destek, baskı zamanında olduğu gibi geri tepmeyi kolaylaştıramadı, Bitcoin 8700 doların biraz üstünde kaldı.

Önemli bir aşağı yönlü hareket haftası, Bitcoin'in ana metriklerinden bazılarını etkiledi.

Daha önce, Şubat ayının 3'üncü haftasında piyasadan gelen güçlü düşüşe rağmen, Bitcoin 7 günlük ortalama işlem hacmini 1 milyar dolarlık bir işlem hacmi kaydetmeyi başardı, bu rakam Kasım 2019'un ilk haftasından bu yana en yüksek rakamdı.

Ancak verilere göre, ticaret hacmi geçtiğimiz hafta daha da önemli ölçüde düşüyor. Hacimdeki düşüş genellikle yükseliş sinyali olarak görülmekle birlikte, düşen fiyatlarla düşük ticaret hacmi düşük fiyatta zayıf destek olduğunu göstermekte. Ancak, fiyat düşüşünün günlük 1,4 milyar dolarlık yüksek bir hacim ile desteklendiği 26 Şubat'ta bir anormallik fark edildi.

Korku ve Açgözlülük endeksi de düşmeye devam etti ve endeks ‘Aşırı Korku’ ile gösterildi. Metrik tarafından kaydedilen derecelendirme, geçen hafta 40'tan düşerek yazım sırasında 38 olarak gerçekleşti.

Kurumsal uçtan itibaren düşüş eğilimi tersine döndü. 18 Şubat'ta, 2019'daki zirvesinden bu yana CME'de 1.1 milyar dolarlık bir işlem gerçekleştirildi. Ancak, birkaç gün sonra BTC Vadeli İşlemleri için günlük işlem hacmi 118 milyon dolara düştüğü için işler değişti. Yazım sırasında, BTC Vadeli İşlemleri için günlük hacim 300 milyon doların biraz altındaydı. Ancak, 18 Şubat'takinden önemli ölçüde düşük kaldı.

İlişikteki Skew piyasaları grafiği ayrıca CME BTC Vadeli İşlemleri için Toplam Açık Poazisyonunun 14 Şubat'ta 338 milyon dolardan 18 Şubat'ta 210 milyon dolara düştüğünü gösterdi. OI hala Ekim-Aralık 2019'da görülen ortalamadan daha fazla, ancak son 2 haftadaki önemli düşüş endişe verici bir işaret.

Bitcoin’in volatilitesi, yükseliş rallisinin çoğunda istikrarlı bir şekilde düştükten sonra son 14 gün içinde artmaya devam etti. Volatilitedeki artış bir düşüş veya yükseliş eğilimi göstermese de, fiyat düşüşü sırasında bir eğime isabet eden volatilite, düşük konsolidasyonun en büyük kripto varlık için geçici bir fiyat noktası olduğunu düşündürebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ