Bitcoin madencileri kağıt inceliğinde marjlar üzerinde çalıştıklarından, önümüzdeki günlerde BTC satışlarının daha büyük bir olasılığı var.

Bitcoin madencileri kağıt inceliğinde marjlar üzerinde çalıştıklarından, önümüzdeki günlerde BTC satışlarının daha büyük bir olasılığı var.
Öte yandan, Bitcoin balinaları geçen hafta güçlü bir birikimle inanç gösteriyorlar.
Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), son birkaç hafta içinde 19.200 dolara yakın sabit kaldı. BTC, 20.000 dolar seviyesinin üzerinde birkaç kırılma yapmaya çalışsa da, orada uzun süre ayakta kalamadı.

Bununla birlikte, Bitcoin madencileri, artan hash gücü ile bir kez daha bazı zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bitcoin hash oranı, yani Bitcoin blok zincirine yeni BTC eklemek için gereken hesaplama gücü artıyor. Bunun üretim maliyetini artırdığını ve dolayısıyla Bitcoin madencileri üzerinde ek stres yarattığını unutmayın.

Zincir üstü veri sağlayıcı Glassnode kısa süre önce Bitcoin hash fiyatının tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığını bildirdi. Hashprice, madenci gelirini terahash bazında temsil eden bir Bitcoin madenciliği metriğidir. Şunları not eder:

#Bitcoin Hash Fiyatı, Exahash başına tüm zamanların en düşük seviyesi olan 66.500$'a ulaştı. Bu, $BTC madencilerinin tarihte uygulanan hash gücüne göre en küçük ödülü kazandığı ve muhtemelen sektörü aşırı gelir stresi altına soktuğu anlamına geliyor.


Bu, mevcut fiyattan BTC madenciliği yapmanın Bitcoin madencilerini kağıt inceliğinde marjlarla bıraktığını açıkça gösteriyor. Bu nedenle, mevcut BTC arzını elinde tutmayı ve satış şansını artırmayı giderek zorlaştırıyor. BTC madencileri bir kez daha satış çılgınlığına girerse, Bitcoin'de büyük fiyat düzeltmelerinin olacağını görebiliriz.

Bu yılın başlarında, en iyi Bitcoin madenciliğinden bazıları, işletme maliyetlerini karşılamak için büyük miktarlarda satıldı. Bu, BTC fiyatının serbest düşüşün altında olduğu Mayıs-Haziran döneminde oldu. Aynı şeyin tekrarı muhtemelen Bitcoin'i 14.000 dolara düşürebilir.

Bitcoin Teknik Çizelgeleri ve Balina Mahkumiyeti

Basın zamanı itibariyle, Bitcoin son 24 saatte yüzde 1.20 artışla 19.370 $ fiyat ve 372 milyar $ piyasa değeri ile işlem görüyor. Teknik tabloya dayanarak, popüler kripto analisti Michael Van de Poppe şöyle açıklıyor: "Bitcoin'in direnci 19.6 bin dolardan kırmaya ihtiyacı var ve ardından 20,7 bin dolara ve potansiyel olarak daha yükseğe doğru koşmaya başlayacağız. Dolar ve Getiri bugün hafif bir zayıflık gösteriyor”.

Öte yandan, Bitcoin balinaları ve uzun vadeli sahipleri büyük bir inanç gösteriyor. Geçen hafta CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju, balinaların Binance'de büyük miktarlarda BTC biriktirdiğini belirtti. O not aldı:

Balinalar #Binance'de $BTC biriktiriyor. #Bitcoin fiyatı 20 bin dolar seviyesine ulaştığından, @Binance spot ticaret hacmi hakimiyeti fırladı ve şimdi %84. İkinci en büyük Coinbase, %9. Bu balinaların şu an için ana broker veya kripto OG kullanan kurumlar olup olmadığından emin değilim.

Ayrıca geçen hafta 40.000'den fazla Bitcoin'in devasa bir kurumsal birikimle borsa dışı hareket ettiği bildirildi. Öte yandan, Bitcoin HODLers elmas eller sergiliyor ve arzlarını koruyor.

Popüler kripto tüccarı Will Clemente şunları kaydetti: “Bitcoin arzının tüm zamanların en yüksek %78'i en az 6 aydır hareket etmedi. Yakın tarihin en kötü makroekonomik zemini, jeopolitik belirsizlik ve 3. Dünya Savaşı korkuları karşısında oldukça dikkat çekici. Dışarıda ciddi şekilde hüküm giymiş bir grup HODLer var”.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ