Bitcoin, hafta ortasındaki büyük dalgalanmanın ardından nihayet sakinleşti ve 29.000 doların biraz üzerinde kendisine yer açmış durumda.

Bitcoin, hafta ortasındaki büyük dalgalanmanın ardından nihayet sakinleşti ve 29.000 doların biraz üzerinde kendisine yer açmış durumda.

Altcoinlerde bugün sessizlik hakim ancak bir altcoin önemli ölçüde yükseliş gerçekleştirmiş durumda.

BTC 29.000 Doları Tutuyor

Bitcoin, yaklaşık 27.500 dolar gibi dar bir aralıkta yatay işlem görmeye devam ettiğinden, geçtiğimiz çalışma haftası oldukça sakin başladı. Salı günü, boğalar sonunda kripto para birimini 30.000 dolara çıkaran büyük bir yükseliş başlattığında manzara değişti.

ABD hükümetini çevreleyen yanlış panik nedeniyle bu kısa sürdü ve Mt. Gox cüzdanları varlığı güneye sert bir şekilde getirdi. Aslında, BTC dakikalar içinde tüm kazançları sildi ve 27.000 dolara düştü.

Haberin asılsız olduğu ortaya çıkınca Bitcoin yeniden atağa geçti ve bu kez neredeyse tüm kayıplarını geri aldı. Bitcoin hala 29.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Piyasa değeri 570 milyar dolara yakınken, alternatif kripto para birimleri üzerindeki hakimiyeti yeniden biraz zemin kazandı ve %47'nin üzerine çıktı.

Alternatif kripto paralar, hafta ortasında benzer dalgalanmalarla karşı karşıya kaldı ancak son birkaç gün içinde sakinleşti. Örneğin Ethereum, 1.800 doların altına düşmeden önce 2.000 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte, en büyük altcoin o zamandan bu yana 100 doların üzerinde değer kazandı ve şu anda 1.900 doların üzerinde bulunuyor.

Binance Coin de yükseldi ve düştü, ancak günlük küçük bir düşüşe rağmen şimdi 320 doların üzerinde işlem görüyor. Cardano, Polygon, Litecoin, Shiba Inu ve Avalanche da günlük ölçekte biraz kırmızı renkte.

Alpha Sert Yükseldi

Günün en iyi performansını sergileyen Alpha, %75 değer kazandı ve önemli bür yükseliş göstererek yatırımcılarını sevindirmiş durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ