FED’in sert faiz artışlarına başlayacak olmasını Bitcoin için tehlike çanları olarak yorumlayanlar bulunuyor.

Bitcoin’de 20.000 Dolar Mı Görülecek?

FED’in sert faiz artışlarına başlayacak olmasını Bitcoin için tehlike çanları olarak yorumlayanlar bulunuyor. Bu aşamada Bitcoin’in sert düşüşlerle birlikte 20 bin doları görebileceği belirtiliyor. Ancak bu yorumlara stok akış modeliyle tanıdığımız PlanB net bir şekilde karşı çıkıyor.

PlanB düşüş yönlü tahminde bulunanların aksine yükseliş yönlü bir yaklaşım sergileyerek Bitcoin’in 2023 yılına kadar altı haneli rakamları görülebileceğini vurguluyor. PlanB ayrıca Bitcoin’in hiçbir zaman düşmeyeceği bir destek seviyesi de belirlemiş durumda.

Bitcoin’in Mart 2020’deki çöküşe benzer bir gerilemesinin olması durumunda PlanB’ye göre Bitcoin en fazla 24 bin 500 dolar seviyesine gerileyecek. Bu durum yaşanması çok zor olan en kötü durum senaryosu. PlanB bu seviyelerin görülmesinin çok zor olduğunu vurguluyor.

PlanB’nin Bitcoin hakkında olumlu tahminler yapan bir isim olduğunu biliyoruz. Ancak stok akış modelinin 2021 yılı sonu için öngördüğü fiyatın Bitcoin için gerçekleşmediğini vurgulayalım.

Bu olumsuzluğa rağmen PlanB sok akış modeline güvenmeye devam ediyor. Bakalım duyduğu bu güven 2023 yılında PlanB’yi haklı çıkarılabilecek mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ