2019'un ortalarından itibaren Binance Research, kripto varlıklarının sadece % 7'sinin kurumsal yatırımcılar tarafından tutulduğunu tahmin ediyor.

Bitcoin’de Alanın Kurumsallaşması Fiyata Etki Eder mi?

2019'un ortalarından itibaren Binance Research, kripto varlıklarının sadece % 7'sinin kurumsal yatırımcılar tarafından tutulduğunu tahmin ediyor. Ayrıca, Bitwise'un finansal danışman anketi, finansal danışmanların % 6'sının, müşterilerin portföylerine kripto tahsis ettiğini tahmin ediyordu. Bu seviyenin 2020 yılında % 13'e gelmesi bekleniyor. Alanın kurumsallaşması gerçekleşmekle birlikte, bugüne kadar temel kullanıcı tabanı olarak hizmet veren perakende arasında hala geniş bir büyüme potansiyeli bulunmakta.

Önümüzdeki on yıl boyunca, şu anda 18-39 yaşları arasında olan ve şehirlerde / banliyölerde (kırsal alanlar hariç) yaşayan insanların demografisinde en fazla büyümeyi görebiliriz. Bu grup dijital teknolojilere ve sanal ürünlere aşinadır. 2030'a gelindiğinde, Y Kuşağı baby boom kuşağından 68 trilyon dolar miras alacak. Tarihi düşüklerdeki tahvil getirileri ve tarihi yükseklerdeki varlık fiyatları ile genç yetişkinler, getiri elde etmek ve servetlerini depolamak için yeni yollar arıyorlar.

Perakende odaklı kripto borsaları bugüne kadar kripto para piyasasının büyümesini körükledi ve şu anki 270 milyar dolarlık piyasa büyüklüğüne ulaştı. Kurumsal yatırımcılar piyasaya girmeye hazır olsalar da, perakende yatırımcılar ve kullanıcılar kuruluş olarak hizmet vermeye devam edecekler. Yeni kullanım senaryoları ve katil uygulamalar ortaya çıktıkça, perakende kullanıcılar piyasaya akacak. İşte borsalar da bu büyümeyi yakalamak için hazırlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ