8 bin doların üzerinde bir bölgede kısa bir süre birleşme sonrasında, Bitcoin’in boğaları hızlandı ve kriptoyu daha önce belirlenmiş olan destek seviyesinin üzerine 9 bin dolara kadar itti.

Bitcoin’de Alıcılar Geri Döndü - Fiyat 9.000 Doları Geçti

8 bin doların üzerinde bir bölgede kısa bir süre birleşme sonrasında, Bitcoin’in boğaları hızlandı ve kriptoyu daha önce belirlenmiş olan destek seviyesinin üzerine 9 bin dolara kadar itti.

Bu tırmanış analistlerin kripto para biriminde yükselişe geçmelerine neden oldu. Bir analist boğaların kripto para birimini yavaşça yükseltmeye başlamadan önce Bitcoin’in mevcut fiyat seviyesi çevresinde güçlenmesini beklediğini ifade ediyor.

Yüzde 3'lük Bir Yükseliş

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin 9 bin 60 dolarlık şu anki fiyatı üzerinden yaklaşık yüzde 3’lük bir işlem gerçekleştiriyor ve bu seviye BTC'nin uzun bir süre sonra 9 bin dolardaki desteğini yitirmesinin ardından bu hafta başında belirlenen son düşük seviyeden sonra kayda değer bir artışı gösteriyor.

Bu haftanın başlarında yaşanan düşüşün ardından pek çok analist, kripto para biriminin anlamlı bir destek bulmadan önce daha fazla zarar yazmasını bekliyordu, ancak 8 bin dolarlık bölgede destek bulma kabiliyeti, boğaların şu anda daha önce inanıldığından daha güçlü olduğuna işaret ediyor olabilir.

Analistler Temkinli

Bugün bu yükseliş hareketine rağmen, analistler hala heyecanlanmak konusunda temkinli davranıyorlar, Twitter'daki popüler bir kripto para birimi analisti Mayne, geçenlerde 9 bin 350 doların üzerine çıkana kadar BTC'de yükseliş gerçekleşeceğini ifade etmeyeceğini belirtmişti.

Bir başka popüler kripto para birimi analisti olan Loma, kısa süre önce attığı bir tweette, kripto parayı 9 bin doların üzerinde üzerinde tutabilecekleri ve yavaşça daha yükseğe itmeye başlayacakları takdirde, boğaların yakın vadede ayıları geçme ihtimalinin yüksek olduğuna inandığını açıklamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ