5 gün önceki ilk sıçramadan sonra, Bitcoin kısa vadeli bir yükseliş eğilimi içinde kaldı ve neredeyse her gün yavaş bir şekilde yükselişler kaydetti.

Bitcoin’de Boğalar Bir Sonraki Koşuya Hazırlanıyor

5 gün önceki ilk sıçramadan sonra, Bitcoin kısa vadeli bir yükseliş eğilimi içinde kaldı ve neredeyse her gün yavaş bir şekilde yükselişler kaydetti. Dijital varlık şu anda 7 bin 751 dolar seviyesinde işlem görmekte ve günlük grafikte 12 dönemlik EMA'nın üzerinde kırılmış durumda. Bitcoin'in pazar hakimiyeti geçtiğimiz hafta için % 66.5 civarında kaldı.

4 saatlik grafik şimdi çok ikna edici ve sağlıklı bir yükseliş eğilimi belirledikten sonra boğaların lehine. Boğalar şimdi bir sonraki koşuya başlamadan önce daha sağlıklı bir konsolidasyon arıyor.

Bitcoin’de Dibi Öngören Analist, Dijital Varlığın 8 Bin Doların Üstüne Çıkacağını Söyledi

Twitter’daki ünlü analist Velvet, Bitcoin’in tabanını yaklaşık 6,600 dolar olarak tahmin eden bir kripto para birimi analisti. O şimdi dijital para biriminin 8,000 doların üstüne çıkacağını ve 8,500 dolara ulaşacağını söylüyor.

Velvet'in düşüşe geçtiğini söylediği oldukça alaycı bir tweette, grafik Bitcoin'in 8,500 dolara kadar geri döndüğünü gösteriyor. Velvet, 50 günlük Hareketli Ortalama göstergesini bir sonraki boğa hamlesinin suçlu olduğuna işaret ediyor. Bitcoin her üstünden geçtiğinde, dijital varlık önemli ölçüde artmış durumda.

Almanya'dan Bitcoin'e müjde

Almanya’nın yeni önerilen yasasının bankaların 2020’ye kadar Bitcoin ve diğer kripto para birimleri satmalarına izin vereceği ifade ediliyor. Bu sadece bir öneri ve 16 eyaletin fikir birliği gerektirmesine rağmen, genel olarak kripto para birimi piyasası için hala çok önemli.

Halen, Alman bankaları kripto para birimlerinin müşterilere satışını kolaylaştırmamakta. DLC danışmanlık firmasının başkanı Sven Hildebrandt konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

“2020'den başlayarak, finansal kuruluşlar müşterilerine neredeyse bir düğmeye dokunarak, hisse senetleri ve tahviller gibi klasik menkul kıymetlerin yanı sıra kripto para birimleri gibi klasik menkul kıymetler de sunabilecekler. Almanya kripto cenneti olma yolunda ilerliyor. Alman yasama meclisi, [kripto varlıkları] düzenlemesinde öncü bir rol oynuyor.”

Dijital varlık son 4 saatte fiyatta % 4 artış kaydettiğinden, Bitcoin Almanya'dan gelen iyi haberlere tepki veriyor gibi görünüyor. Bitcoin yatırımcıları şimdi 8 bin dolar gibi bir sonraki önemli seviyeye bakıyorlar ve genel duygular Bitcoin lehine değişiyor gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ