COVID-19’un pandemik etkisi dünya ekonomisi üzerinde sert esmeye devam ederken, ülkeler bazı ülkelerde vatandaşların eve kapanmasıyla ilgili olarak yollar aramaktadır.

Bitcoin’de Bu Değer Yorumuna Gerçekten Çok Şaşıracaksınız

COVID-19’un pandemik etkisi dünya ekonomisi üzerinde sert esmeye devam ederken, ülkeler bazı ülkelerde vatandaşların eve kapanmasıyla ilgili olarak yollar aramaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri çok sayıda vakası olan ülkelerden biridir ve vatandaşlarının çoğu artık evden çalışırken diğerleri çalışmıyor. Kilitlenmenin etkisini hafifletmek için ABD hükümeti, pandemi öncesi gelirlerine bağlı olarak aileleri desteklemek için belirli miktarlarda bir ödeme teklif etti.

Uzmanlar, Fed'in ödemeler için trilyonlarca dolar basmaya ve işletmeleri kefalet etmeye devam ettiği için bunun doların değeri üzerindeki etkisi üzerine haykırdı. Bu ana akım para için bir sorun olsa da, uzun vadede kripto halindeki insanlar bunun olumlu olabileceği konusunda oldukça iyimser. Messari'nin kurucusu Ryan Selkis, doların aşırı baskısından kaynaklanan enflasyonun Bitcoin için iyi olabileceğine inananlardan biri.

Selkis geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in yaklaşmakta olan dolar çöküşü karşısındaki büyümesinin sonsuz olduğunu tweetledi. Bir numaralı kripto para biriminin gelecekteki değerinin, sınırsız olarak artmaya devam ettiği için binlerce veya milyonlarca ölçülmeyeceğini de sözlerine ekledi. Selkis, fiat para biriminin hiçbir zaman para kaybından sağ çıkamadığını ve ABD Doları'nın yakında aynı kadere maruz kalabileceğini savunuyor.

Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı Neel Kashkari geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda Fed'in sonsuz miktarda paraya sahip olduğunu söyledi. Bu ifade özellikle doların sonsuz arzı ile zaman içinde değer kaybedebileceğine inandığı kripto para biriminden büyük ilgi gördü.

Diğer yandan Bitcoin, 21 milyon tokenlik sınırlı bir kaynağa sahip olduğundan, Selkis gibi kripto yanlısı kişiler, doların değer kaybettikçe Bitcocin’in yükseleceğine inanıyorlar.

Bitcoin genellikle alternatif bir değer deposu olan dijital altın olarak tanımlanıyor. Fiat paranın geleceği belirsizleşmeye devam ettikçe, bu anlatı anlamlı olmaya başlayabilir mi? Bitcoin, “sonsuz nakit” ifadesinin ardından bugün bir miktar toparlanma kaydetti. İkisinin bağlı olup olmadığı bilinmemektedir, ancak kurtarma işlemi devam edecek mi?

 Bitcoin şu anda 6,557 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ