Ayılar şu anda kripto pazarına hakim gibi görünüyor ve önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatının daha da düşmesi bekleniyor.

Bitcoin’de Büyük Bir Noel Dump’ı mı geliyor?

Kripto analisti Jacob Canifield, kısa vadede bitcoin fiyatının 5.500 dolara kadar düşebileceğini öngörmüştü. Bitcoin aniden aşağı doğru döndüğünde, tüm altcoinler de çöküyor. XRP gibi büyük altcoinlerin tahmini de kısa vadede oldukça olumsuz.

Bitcoin 5.000 Dolara mı Düşecek?

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana iki yıldan fazla bir zaman geçti. Birçok uzman, önde gelen kripto para biriminin geleceği konusunda hala oldukça olumlu olsa da, Bitcoin için kısa vadeli tahminler oldukça düşüyor. Bu tatil sezonunda Bitcoin 5.000 $'a kadar düşebilir. Geçen hafta Bitcoin 1.000 $ arttı, ancak hızla geri çekildiği için herhangi bir ivme kazanamadı.

Bitcoin’de Yaklaşan Ölüm Haçı

Bu haftanın başlarında, Bitcoin birkaç saat içinde 7.200 dolardan 7550 dolara yükseldi. Bitcoin kısa vadede 9.000 doların üzerine çıkamazsa, fiyat 5.000 dolara doğru gidebilir. Ölüm haçı, Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması 200 günlük hareketli ortalamasının altına düştüğünde teknik bir kalıptır. Aşağı yönlü haç Ekim ayında 9.000 dolar seviyelerinde meydana gelmişti. Forbes analizine göre, bitcoin'in aşağı hareketi bir öncekine yaklaşırsa, fiyat büyük bir darbe alabilir.

Diğer büyük altcoinler de kısa vadede büyük bir düşüş gösteriyor. Bir kripto trend analisti kısa süre önce, BTC'nin mevcut desteği kaybederse, Ripple’ın XRP'sinin yaklaşık 0.15 $ hedefini vurabileceğini tweetledi. Yazının yazıldığı sırada, XRP son 24 saat içinde % 1.7 düşüşle 0.1897 $'dan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ