Bir saat içinde 8,9 milyar dolarlık BTC hareket ettirildi. Ancak bu hareketlerin borsalar tarafından gerçekleştirildiği ifade ediliyor.

4 Aralık'ta Bitcoin, tarihinin en yüksek saatlik dolar hareketini kaydetti. Aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere, BTC'de 8,9 milyar dolardan fazla hareket söz konusu oldu.


Heyecan Dolu

Biri bunun çok imrenilen bir kitlesel kabulün işareti olduğunu düşünebilir, ancak bu devasa işlem artışının arkasında daha önemsiz bir neden var. Yeni kaydın, güvenlik cüzdanı olarak devasa cüzdanlarını değiştiren kripto para birimi borsaları nedeniyle ayarlandığı anlaşılıyor.

Whale Alert "Balina Uyarısı" hizmeti, büyük kripto transferlerine yakından bakılmasını sağladı, son zamanlarda Twitter'da bilinmeyen menşeli cüzdanlar arasında birden fazla 400 milyon doların üzerinde transfer yapıldı.

Bir süre sonra, yüz milyon dolarlık Bitcoin cüzdanını küçük parçalara bölme işlemi sırasında "soygun" ifadesini kullanmamak için aynı adres uyarıları devre dışı bırakmak zorunda kaldı.

Bitcoin Çılgına Dönüyor

Bitcoin, benimseme ile ilgili sıfır değere sahip olan yeni işlem kaydının yanı sıra, aynı gün birkaç defa son derece değişken fiyat hareketi yaptı.

Bitcoin fiyatı birkaç dakika içinde aniden yaklaşık yüzde 8 arttı.

CoinStats verilerine göre BTC yazının yazıldığı sırada 13.1 milyar dolarlık günlük işlem hacmiyle 7 bin 284 dolardan el değiştiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ