Son iki gündeki ılımlı fiyat hareketine rağmen, Bitcoin son beş haftadır dikkat çekici bir ralli yaşadı.

Bitcoin’de Düşük Seviyeler Korkusu mu Belirdi?

Son iki gündeki ılımlı fiyat hareketine rağmen, Bitcoin son beş haftadır dikkat çekici bir ralli yaşadı.

Kripto para birimi o kadar iyi bir performans gösterdi ki, analist JofDom'un belirttiği gibi, Pazartesi sabahı itibarıyla BTC, 2019’un küçük boğa koşusundan bu yana ilk kez beş - evet, beş - yeşil haftalık mum bastı. Mumlar yaklaşık% 100'lük bir ralliyi temsil ediyor.

Bu, analistlerin daha fazla başa dönmesini isteyen çarpıcı bir ralliye işaret. Örneğin, bir tüccar aşağıdaki grafiği yayınladı ve Aralık 2019'dan Ocak 2020'ye kadar olan dip tabanı ile şu anda arasında önemli benzerlikler olduğunu gösteriyor. Tarihin kendini tekrar etmesi durumunda 9.500 dolar yakın olduğunu önermek için ileri gitti.

Zaten haftada iki gün, Bitcoin hafta sonu yükseklerinden ve haftalık kapanıştan daha düşük, bu da bir ay içinde ilk kırmızı haftalık mumla sonuçlanabilir. Ve istatistikler, ayılar kontrolü iddia etmeye devam ederse, BTC'nin daha da düşmek üzere olduğunu gösteriyor.

Kripto istatistik uzmanı JofDom, Bitcoin beş haftalık bir galibiyet serisini her bitirdiğinde, minimum% -1.23 ve maksimum% -27.11 hamle ile ortalama% -11.69'dan daha düşük güçlü bir hamle ile işaretlendi. .

Bu, Bitcoin ayılarının boğa çizgisini bitirmeyi başarması durumunda, kripto para biriminin JofDom'un verilerine uygun olacak şekilde haftalık açıklıktan % 12 daha düşük olan 6.200 $ 'a düşme olasılığının istatistiksel olarak muhtemel olduğunu gösteriyor. Veriler ayrıca daha büyük bir geri dönüş düşüklüğünün mümkün olduğunu, ancak muhtemelen mümkün olmadığını göstermektedir.

Ayı senaryosunun teyit edilmediğine dikkat etmek önemlidir. Bitcoin haftalık açılıştan bu yana % 4 kaymasına rağmen, istatistikçi tarih boyunca zamanın sadece % 50'sinin BTC'nin yeşil olan sıraya altıncı haftalık bir mum basmadığını doğruladı.

Ancak hisse senetleri% 30 boğa rallisinden geri döndüğünde, ayı kasasının çimentolanmak üzere olduğu anlaşılıyor.

Geçen hafta 2,900 puanın hemen altına ulaştıktan sonra S&P 500, küresel piyasalarda olumsuz bir petrol fiyatının yankılanması nedeniyle vadeli işlemlerin 2.770'e düşmesiyle başladı.

Bitcoin, devam ederse borsadaki böyle bir gidişatı tersine çevirerek kolayca zarar görebilir.

Geçen hafta 15 Nisan'da yayınlanan Kansas City Federal Rezerv Bankası, Bitcoin'in kararlı bir şekilde güvenli bir liman olmadığını ve varlığın dijital altından daha fazla bir risk varlığı gibi davrandığını belirtti.

Merkez bankası şubesi, “stres” dönemlerinde Bitcoin'in, S-P 500 endeksi ile “% 5 düzeyinde önemli” bir seviyede pozitif bir korelasyonla çalıştığını gösteren Bloomberg verilerini gösterdi.

 Bu araştırma, borsa ve diğer piyasaların bir kez daha satılması durumunda BTC ve geri kalan kripto para piyasasının çok düşük fiyat seviyelerine gitmesini düşündürecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ