Ayın sonunda, analistler Bitcoin'in çizelgelerini hızlı bir şekilde kontrol ederek göstergelerinden herhangi birinin ayıların kripto para piyasasının kontrolünde kalıp kalmadığını gösterip göstermediğini kontrol ettiler.

Kasım ayındaki aylık mum kapanışı Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) ile sonuçlandı - ki bu bir "menkul kıymet fiyatının iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren bir trend takip momentum göstergesi." İlk kez düşüş eğilimi Mayıs 2018'den bu yana, Bitcoin'in düşüş eğilimi öncesinde 10.000 $dan 3.000 $'a gerilemiş.

Buna rağmen, önde gelen bir yatırımcı bu durumdan hiç endileşenmiyor. MACD'nin doğasının bir tabanın yakın olduğunu öne sürdüğünü iddia ediyor, yani imkansız olmasa da daha fazla olumsuz durumun en iyi şekilde sınırlı olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin İçin Bir Aylık MACD Okuma Hakkında Endişelenmeyin

Bir analist olan Dave the Wav, Bitcoin’in dört ay önce BTC'nin 10.000'lerde işlem gördüğü zaman 6.000 $ 'a düştüğünü tahmin etmişti. Yakın zamanda Bitcoin'in aylık grafiğindeki düşüş MACD'si hakkında bir TradingView yazısı yayınladı ve yatırımcıların yeni gerçekleşen geçit hakkında endişelenilmemesini yazdı.

Teknik sinyal hakkındaki korkuları sakinleştirmeyi hedefleyen Dave, önceki fiyat döngüsünde, “fiyat düştüğünde bile, aylık MACD'nin tam 8 ay boyunca azalmaya devam ettiğini” ifade ediyor.

Analist, bu yüzeydeki tuhaf eğilimi, MACD'nin "fiyatı tahmin etmede öncü bir gösterge olmadığını", trend takip eden bir gösterge olduğu gerçeğine bağladı.

Bunu akılda tutarak, MACD'nin, altta olmasa bile, tabanın en azından yakın olduğunu işaret ettiğini belirtti.


Dave, yukarıda bahsedilen TradingView yayınındaki fiyat tahminlerini açıklamasa da, önde gelen analist özellikle Bitcoin'de yükselişe geçmeye başlıyor.

Dave, bir haftalık MACD'nin önümüzdeki yılın başında yükseliş crossoverını görmesini beklediğini yazdı.

Popüler tüccar, "Haftalık MACD, bir sonraki döngünün devamını teyit etmek için yakında yükselişe geçecek şekilde şekillendi” vurgusu yapıyor

Bitcoin'in bir haftalık grafiğindeki boğa MACD okumaları, bu yılın Mart ayından Temmuz ayına kadar görülen minyatürleştirilmiş olanlar da dahil olmak üzere önceki boğa koşularının başlangıcını işaret ediyor.

Bu, kripto para piyasasının fiili “M1, M2 ve M3” okumaları için fiyat hedefinin son zamanlarda geri çekilme hedeflerine ulaştığını belirttikten kısa bir süre sonra geliyor: Bitcoin'in piyasa değeri M1,% 50 geri çekilme gördü; M2, toplam piyasa değeri,% 61 oranında bir geri çekilme; ve altcoin piyasa değeri olan M3,% 78'lik bir geri çekilme yaşadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ