Bitcoin’de Ocak ayında sert düşüşler gördük.

Bitcoin’de Ocak ayında sert düşüşler gördük. Peki böylesine sert düşüşlerde tedirginlik yaşamalı mıyız? Açıkçası çoğumuz böylesi düşüşlerde paniğe kapılıyoruz. Ancak düşüşler her zaman devam etmiyor. Yerini yükselişe de bırakabiliyor.

Ocak ayında piyasanın düşüşlerde en çok FED konuşuldu. 2022 yılına yönelik olarak FED’in faiz artışı beklentileri ister istemez piyasaları etkiledi. Bu nedenle Ocak ayında beklenen düşüş gerçekleşti ve 35 bin dolarların altı Bitcoin’de görüldü.

Böylesi düşüşlerde düşüş bitti demek çok zor. Ancak bir dip noktası da elbette aramak zorundayız. Sert düşüşler sonrası yatırımcılar fiyat değişikliği beklentisi artık yüksek seviyelere doğru yönelteceği için bir artış umudu içerisinde alımlar yapmak isteyeceklerdir.

Yatırımcılar ayrıca Bitcoin ve kripto paralarda yükseliş beklentilerini piyasada artan stablecoin arzından ve borsalardan çekilen Bitcoin(BTC) rakamlarındaki artıştan da yönlendirebiliyor.

Bitcoin’in her fiyat hareketinde kuşkusuz bir açıklama yapma ya da durumu izah edebilecek sebepler bulma gayretinde oluyoruz. Bu da belki de bizlerin tedirginliğini azaltmada işe yarıyor.

Düşüşler belki de fırsat alanları olarak değerlendiriliyor. Ancak bir gerçek var ki, o da ABD’deki gelişmeler yön verecek gibi duruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ