Dow Jones ve S&P 500'ün muazzam yükselişinin ardından BTC Perşembe günü 7.700 $ 'ı aştı. Ancak, BTCUSD sonunda 7.500 dolar civarında bir konsolide oldu.

Dow Jones ve S&P 500'ün muazzam yükselişinin ardından BTC Perşembe günü 7.700 $ 'ı aştı. Ancak, BTCUSD sonunda 7.500 dolar civarında bir konsolide oldu.

Dow Jones'un Perşembe günü muhteşem yükselişi, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve diğer kripto para birimlerine de önemli bir destek verdi.

Bitcoin BTCUSD 7.700 doları aştı, ETHUSD 190 $ 'ı geçti ve Ripple XRPUSD 0.19 $' a dokundu. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin çoğu güç kaybetti ve gün sonuna kadar bu yükseklerin altında toplandı. BTC şu anda 7.500 $ 'ın üzerinde seyrediyor.

BTCUSD için saatlik zaman diliminde 200 Basit Hareketli Ortalama üzerinden 50 Basit Hareketli Ortalama bir golden cross yarattı. Golden Cross nedeniyle fiyatlardaki ani artış paterni doğruladı.

BTC anahtar kelimelerini seçen ve analiz eden çeşitli web siteleri, BTC ödülü yarılanması anahtar kelimesinin sosyal medya ve Google aramalarında trend olduğunu ortaya koydu. BTC ödülünün yarıya indirilmesi üç hafta sonra gerçekleşecek.

Bu nedenle Golden Cross’un oluşumu daha da önemlidir. İlgilenilen artış ve bu paternin oluşumu BTC'yi daha da yükseltir. BTCUSD'nin yakında 9.000 dolarlık puanı geçme şansı var.


Saatlik tabloya daha yakından bakacak olursak, yükselişin ardından BTC'nin bir konsolidasyon aşamasına girdiği görülebilir. Bu aşama fiyatı 7.200 dolardan daha düşük bir seviyeye çekmede etkili olabilir.

Bitcoin'in, onaylanmış bir "Ayı" deseni olan yükselen bir kama desenine girmesi göz ardı edilemez. Yükselen kamanın bir sonucu olarak geri dönüş henüz gerçekleşmedi.

 Son olarak, Bitcoin'in yükselişinin önündeki en büyük ve muhtemelen en zor engel mevcut makroekonomik koşullar olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ