Golden cross teknik analizdeki en basit göstergelerden biridir. İki hareketli ortalama hattın (50MA ve 200MA) birbiriyle kesiştiği durumdur

Bitcoin’de Golden Cross Oluştu – Satın Alma Zamanı mı?

Golden cross teknik analizdeki en basit göstergelerden biridir. İki hareketli ortalama hattın (50MA ve 200MA) birbiriyle kesiştiği durumdur

Ünlü yatırımcı Crypto Bull, hesabında Bitcoin (BTC) fiyat dinamikleri için çok nadir bir göstergenin doğrulandığını açıkladı. Buna golden cross deniyor.

Aylar içinde ilk Golden Cross

Crypto Bull tarafından 50 günlük hareketli ortalama çizgisinin (50MA) 200 günlük hareketli ortalamadan (200MA) geçtiğini açıkladı. Golden Cross olarak adlandırılan bu durum, Bitcoin (BTC) için nadiren görülüyor.

Yatırımcı, kripto kralının boğa rallisinin ortasında son kez Nisan 2019'da böyle bir durumla karşılaştığını hatırlatıyor. Bu nedenle, bu gösterge en güvenilir uzun vadeli boğa piyasası çağrılarından biridir. Örneğin, Bitcoin (BTC) fiyatı, Nisan 2019'da son golden crossu onaylanmasını izleyen üç hafta içinde 5.050 $' dan 8.300 $ 'a yükseldi.

Kripto Twitter, bunun yaklaşmakta olan uzun vadeli yükseliş dönüşümünün tek göstergesi olmadığını söylüyor. Bazı yatırımcılar, düzeltme aşamasında benzersiz bir 'crossover'da olduğunu varsaydılar. Diğerleri ise, en güçlü Bitcoin (BTC) fiyat katalizörlerinden biri olan üçüncü Bitcoin (BTC) yarılanmasına üç aydan az bir süre kaldığını kaydetti.

Bu yüzden, canlı bir anlatının piyasalar için bir 'satın alma' hissine dönüştüğü döneme hazır olmalıyız.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ