Kripto topluluğu, ağ yaklaşık 33 gün içinde bir blok ödül indirgemesine hazırlanırken, BCH hash gücünde meydana gelen çöküşün Bitcoin için gelecek şeylerin bir işareti olup olmadığı konusunda spekülasyon yapıyor.

Bitcoin’de Hash Gücü Yarılanma Sonrasında Ne Olacak?

Kripto topluluğu, ağ yaklaşık 33 gün içinde bir blok ödül indirgemesine hazırlanırken, BCH hash gücünde meydana gelen çöküşün Bitcoin için gelecek şeylerin bir işareti olup olmadığı konusunda spekülasyon yapıyor. Reddit'te bir kullanıcı şunları yayınladı:

“[T] eğer BTC madencileri, eğer hash oranı bir günde aniden % 75 düşerse, BCH madencilerinden daha fazlası BCH zorluğunu her 24 saatte bir ayarlar. BTC zorluğunu 14 günde bir ayarlar. Bu nedenle madenciler, ağ tekrar normal şekilde çalışana kadar çok daha uzun bir süre (zorluk ayarlama protokolünde son dakika panik değişiklikleri olmadıkça) zararda madencilik yapmalı”

Bitcoin, Bitcoin GOLD (BTG), Bitcoin Diamond (BCD), Zcash (ZEC) ve ZCoin (XZC) 'nin temelini oluşturan hash gücünün projeleri etkileyeceğine dair endişeler ile yaklaşan blok ödül indirgemesine sahip tek kripto para birimi değil.

 Bitcoin SV (BSV) son 12 saat içinde yarılanmasını gerçekleştirieken, ağın hash gücünde bir kayıp olduğu görülmemekte.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ