BTCUSD madenciliği zorluk seviyeleri azaldı. Hash gücünde ani bir artışa neden oldu. Tüm zamanların en yüksek seviyelerine veya ATH'ye oldukça yakın!

Bitcoin’de Hash Rate Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerine Yaklaşıyor - Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

BTCUSD madenciliği zorluk seviyeleri azaldı. Hash gücünde ani bir artışa neden oldu. Tüm zamanların en yüksek seviyelerine veya ATH'ye oldukça yakın!

Bitcoin madencileri, BTCUSD ekosisteminin önemli bir bileşenidir. İşleme güçlerini Bitcoin'lere çıkarıyorlar. Madenciler, hizmetleri için Bitcoin şeklinde ödül alırlar.

Bu yıl kripto alanında en çok beklenen olaylardan biri olan Bitcoin yarılaması, 11 Mayıs'ta gerçekleşti. Madencilerin ödüllerini 12.5 BTC'den 6.25 BTC'ye düşürdü.

Halving olayıyla ilgili hype, tarihsel öneminden kaynaklanıyordu. Temmuz 2016'da gerçekleşen son yarılanma BTCUSD'de yaklaşık % 3000 sıçramaya neden oldu.

Ancak yarılanma, madenciler üzerinde fiyattan daha doğrudan ve acil bir etkiye sahipti. Bitcoin Madenciliği çok fazla elektrik tüketiyor. Madenciler karlı olduğu sürece madencilik yapmaya devam edecekler. Ancak, BTCUSD fiyatlarındaki düşüş ve ödüllerin yarıya indirilmesi ile birkaç madenci kârsız hale geldi.

Bu nedenle, bu madenciler sistemlerini durdurdu ve ağdan çıktılar. Çok sayıda madenci ağdan çıktığında, ağın hash gücü büyük ölçüde düşer. Hash Rate güvenliği de gösterir. BTCUSD sisteminde küçük bir teslimiyete neden oldu.

Madenciler gitmeye devam ederse, Bitcoin Blockchain ağının güvenliği tehlikeye girebilir. Bu nedenle, madencilik zorluk seviyesi elektrik tüketimini azaltmak için kendini ayarlar. Son zamanlarda, zorluk seviyesi büyük ölçüde düştü.

Ayarlanan zorluk seviyesi Bitcoin madenciliğini karlı tutmayı amaçlıyor. Bu otomatik ayarlama aynı zamanda sistemin güvenliğinin önyargısız kalmasını sağlayan önemli bir özelliktir.

Hash gücü şimdi yaklaşık tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi. Dolaylı olarak BTCUSD'nin kısa vadede yükselmesine neden olabilir.

 Ama bir Boğa sinyali olarak karıştırılmamalıdır! Zorluk seviyesi iki hafta içinde bir önceki seviyeye yeniden ayarlanacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ