Bitcoin’in satış baskısı arttıkça gerilemeye devam etmesi Vadeli İşlemler ticaretindeki artışa katkıda bulundu.

Bitcoin’de Hızlı Satış Vadeli İşlemlerin Likiditesini 3 Ayın En Düşük Seviyesine Düşürdü

Bitcoin’in satış baskısı arttıkça gerilemeye devam etmesi Vadeli İşlemler ticaretindeki artışa katkıda bulundu. Önemli türev borsaları son birkaç gündür büyük bir hacim görüyor, ancak kripto para birimi 8.000 dolar seviyesinin üzerine çıkamadığı için trader'lar hızlı bir şekilde kapanmaya devam etti.

Türev piyasadaki bu hızlı satışın hızı ve şiddeti, likiditede büyük bir düşüşe neden oldu. Skew piyasalarından elde edilen verilere göre, hem kurumsal hem de perakende ağırlıklı büyük borsalara yayılan B / O genişledi ve fiyat çöküşü sırasında pozisyonları ve kurtarma karlarını kapatmak için acele etti.

En büyük türev borsası olan BitMEX, günlük ortalama 10 milyon $ B / O spread oranını 0.40'a yükseltti. Bu, borsanın Aralık ortasından bu yana en yüksek oranına sahip olması ve son üç ayda ortalama yüzde 0,27'den 130 baz puan yükselmesi anlamına geliyor

BitMEX, derin yatırımcıların hissiyatını ölçerken, perakende borsalar da benzer bir hikaye anlatıyor. Vadeli İşlemler piyasasına oldukça yeni giren Binance, satışların başlamasından bu yana spread artışını gördü. 12 Mart'ta, borsa için günlük ortalama 10 milyon dolarlık B / O spread yüzde 1,19 olarak gerçekleşti.

Japon borsası bitFlyer de 7 Mart'taki yüzde 6,53'ten 12 Mart'ta yüzde 16,03'e kadar büyük bir artış kaydetti. Bununla birlikte, bitFlyer’in muazzam likidite eğriliği, yatırımcıların hızlı satış yapmak yerine temel çifti olan Japon yeni ile daha fazla ilgilidir. 9 Mart'ta Reuters, Japonya'nın Covid-19 arasında para piyasalarına müdahale etmediğini ve iç ve küresel piyasaları dizlerine getirmediğini bildirdi.

 Para birimi müdahalesinin bu ipucu, ertesi gün düşmeden önce 9 Mart'ta yen'in dolar karşısında yüzde 3'ün üzerinde arttığını gördü. Bu büyük hareket kripto-türev pazarına sıçradı ve baskı zamanında B / O, BitFlyer'e 1 milyon $, 5 milyon $ ve 10 milyon $ kontratlar için yayıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ