Bir Death Cross’un oluşumu, bu volatil kripto para birimi Bitcoin için bir Ayı bakışını daha da eski haline getiriyor.

Bir Death Cross’un oluşumu, bu volatil kripto para birimi Bitcoin için bir Ayı bakışını daha da eski haline getiriyor.

Dünyadaki Finansal Piyasalar titiz bir aşamadan geçiyor. Coronavirus salgını piyasaları sert bir şekilde vurdu. Bu belirsizlik zamanlarının ortasında, yatırımcılar küresel olarak yatırım yapılan sermayenin güvenliğini sağlayan varlıkları tercih etmektedir. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri son birkaç hafta içinde büyük satışlar yaşadı.

50 DMA gibi daha kısa vadeli hareketli ortalama, 200 DMA olan daha uzun vadeli hareketli ortalamadan geçtiğinde Death Cross paterni oluşur. Death Cross genellikle uzun vadeli bir Ayı aşaması için bir onay paternidir. 200 DMA yeni direnç görevi görecek.


Şimdi, bu önemli bir nokta, yüksek hacimli bir Death Cross’un neredeyse her zaman 1929, 2008 borsa krizini ve diğerlerini tahmin eden doğru bir gösterge olmasıydı.

Ancak, sakrosantik değildir. Bazı durumlarda, Death Cross yanlış bir gösterge olmuştur. Fiyatın, hacim seviyelerinin yanı sıra 6.900 ABD $ direnç seviyesini geçip geçmediği görülüyor.

Bitcoin’in fiyatı ayın en düşük seviyesi olan 4845.51 $ 'dan 13 Mart'ta 5.637 $' a yükseldi. O zamandan beri BTC bir miktar yukarı yönlü ivme gösterdi. Bununla birlikte, bu harekete, hacimde bir artış eşlik etmedi, bu da yatırımcılar arasında ABD Hükümeti'nin kurtarma paketi ile ilgili spekülasyonlar olduğunu gösteriyor. Düşük hacimler ayrıca bir Ayı evresine işaret etmektedir.

Bitcoin'in fiyatı 24 Mart'ta günlük kapanış 6.731 ABD dolarına ulaştı. Ertesi gün kısa bir süre artmaya devam etti. BTCUSD, 5.900 dolarlık direnç seviyesine ve 0.382 Fibonacci seviyesine ulaştıktan sonra düşmeye başladı. Şimdi, bu direnç seviyesini kırmış olsaydı önemli olurdu. Ancak, bir düşüş Doji oluşturmadı ve bunun yerine.

 Bu makaleyi yazarken, BTCUSD şamdanları 6,640 dolarlık fiyat noktasının etrafında dönen bir yan iz izledi. Şimdi, tüm bunlar uzun vadede bir Ayı görünümüne yol açıyor. Bununla birlikte, Coronavirus pandemisine ne olduğu görülmeye devam etmektedir, çünkü bu sonuçta bu kripto para birimi için çok ihtiyaç duyulan olumlu bir momentum getirebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ