Bitcoin, 8.800 dolarlık bölgeyi gezerken ve herhangi bir ivme kazanmaya çalışırken, bir kez daha yan ticarete yakalandığını gördü.

Bitcoin’de Kan Gövdeyi Götürebilir mi? Analistler Uyarıyor

Bitcoin, 8.800 dolarlık bölgeyi gezerken ve herhangi bir ivme kazanmaya çalışırken, bir kez daha yan ticarete yakalandığını gördü.

Bu, son birkaç gündür işlem gördüğü fiyat noktası civarında ve kritik bir destek seviyesi gibi görünüyor.

Her ne kadar alıcılar bu fiyatın altında bir düşüşe karşı koruyor olsa da, analistler, lider kripto para biriminin yüksek zaman çerçevesi görünümünün satıcıları büyük ölçüde sevdiğini ve birisinin kriptonun yakında 5.000 $ bölgesinde ticaret yapabileceğini belirtiyor. .

Burası büyük miktarda desteğin bulunduğu yerdir, ancak bu seviyeden önce BTC'yi destekleyebilecek birkaç fiyat bölgesi daha bulunuyor.

Bitcoin, Alıcıları Önemli Bir Selloff'a Karşı Korurken 8.800 Dolarda Geziniyor

Yazım sırasında, Bitcoin şu anki fiyatı 8.820 $ ile % 1'in biraz üzerinde işlem görüyor.

Bugün daha önce Bitcoin, alıcılar hızlanmadan ve bu hareketi sürükleyen muazzam satış baskısını emmeden önce 8.700 dolara kadar düştü.

Bir sonraki BTC trendlerinin hangi yöne eğilimi muhtemelen bu seviyeye nasıl tepki vereceğine göre belirlenecektir.

Traderlar, popüler bir kripto para birimi analisti olan Cantering Clark'ın kısa süre önce 7.300 $ veya 6.800 $ 'a düşüş eğilimi gösterene kadar BTC'yi shortlamaya odaklandığını açıkladığı için yakın vadeli görünümünün çok parlak olduğunu düşünmüyorlar.

BTC’nin Sonraki Düşüşü 5.000 Dolara Kadar Olabilir

Başka bir trader kısa bir süre önce, lider kripto para biriminin orta vadeli görünümüyle ilgili daha sert bir görünüm sunarak 5.000 dolarlık bölge içindeki bir hedefi gösteren bir grafik ortaya koydu.

Bitcoin’in geniş işlem aralığının dengesinin altındaki son düşüşü, 5.000 $ ortalarında yer alan düşük seviyelerine bir hareketin kapılarını açtı.

Analistin grafiği, önemli bir talep bölgesi olduğu için düşüş trendinin biteceği noktaya işaret ediyor gibi görünüyor.

Bu seviyeden önce Bitcoin'in kapitülatör bir düşüş görmesini durdurabilecek birden fazla kilit destek bölgesinin bulunduğuna dikkat etmek önemlidir.

Aşağıdaki Bookmap'ta görülen “ısı” bölgeleri, 8.000 $ 'ın altındaki bölgede önemli BTC alım baskısı olduğunu göstermektedir. Eğer bu seviye kırılırsa, 6.500 $ 'lık düşüşü hafifletebilecek ufak bir destek seviyesi daha bulunuyor.

 Buradaki destek bakış açısından oldukça zayıf, yani boğalar 5.000 $ 'a bir düşüşü önlemek istiyorsa savunulması gereken anahtar seviye olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ