Zayıf teknik göstergeler, Bitcoin için yetersiz ticaret hacimleriyle birleştiğinde endişe vericidir. Bir satış tetiklenirse, BTC’yi çok daha aşağıya itebilir.

Zayıf teknik göstergeler, Bitcoin için yetersiz ticaret hacimleriyle birleştiğinde endişe vericidir. Bir satış tetiklenirse, BTC’yi çok daha aşağıya itebilir.

Bitcoin’de satış baskısı sabit olmaya devam ediyor. Her zaman, Bitcoin daha yüksek bir girişimde bulunur, satıcılar hızla harekete geçer. Bitcoin birkaç saat önce 9.500 dolara sıçradı, ancak hızla 9.300 dolara düştü.

Bazı analistler kripto kralının yakında 8.000 dolara düşebileceğini düşünüyor. Durum ne olursa olsun, Bitcoin zorlu bir bölgede yer alıyor ve küçük sıçramaların bile sürdürülmesi giderek zorlaşmaktadır.

Bitcoin Daha Düşük Seviyeler Oluşturuyor

Bitcoin'in hareketleri, ani sıçramalar ve düşüşler dışında, son birkaç hafta içinde çoğunlukla hedefe bağlıydı. Ancak, Bitcoin’in oluşturduğu yüksek seviyeler düşüyor. Bu durum güçlü bir Ayı göstergesi.

Bu yazıyı yazarken Bitcoin yaklaşık 9.420 dolar civarında seyretti. Bitcoin için işlem gören hacimler son birkaç haftadan bu yana oldukça düşük kaldı. Bu, yatırımcıların Bitcoin satın almaktan çekindiklerini gösteriyor.


Bitcoin için dört saatlik zaman aralığı fiyat hareketini ve aralığa bağlı hareketi gösterir. İki trend çizgisi kısa vadeli ticaret stratejileri için yol gösterici olabilir.

Trend çizgisinin altında bir kırılma yapan Bitcoin, daha fazla düşüşe işaret edebilirken, trend çizgisinin üzerinde bir kırılma, 9.5 bin dolarlık puanı geçme şansı getirebilir. Ancak, şu an itibariyle, Bitcoin’in yakın zamanda büyük bir hamle yaptığı görülmüyor.

Dikkat edilmesi gereken temel seviyeler:

Destek seviyeleri: 9.350 dolar ve 9.100 dolar

Direnç seviyeleri: 9.500 $ ve 9.850 $

Bitcoin için dört saatlik grafikten önemli bir gözlem Hareketli Ortalama çizgisidir. 50 periyotlu SMA yakında 200 periyotlu SMA'nın altına düşebilir. Güçlü bir düşüş göstergesi olan "Death Cross” deseni olarak bilinir.

 Bununla birlikte, zayıf tekniklere rağmen, ABD Federal Rezervi Coronavirus kriziyle savaşmak için bir yardım paketi bulursa, Bitcoin büyük ölçüde yukarı doğru bir hareket yapabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ