Yıkama ticareti ve piyasa manipülasyonu gerçekten geçmişte gündeme getirilen endişelerdir. Sonuçta, tüm kripto para birimi piyasa değeri, eski piyasalara kıyasla nispeten küçüktür, bu da büyük oyuncuların fiyatı taşımasını çok daha kolay hale getirir

Bitcoin’de Şüpheli İşlemler Fiyat Düşüşüne mi Neden Oluyor?

Yıkama ticareti ve piyasa manipülasyonu gerçekten geçmişte gündeme getirilen endişelerdir. Sonuçta, tüm kripto para birimi piyasa değeri, eski piyasalara kıyasla nispeten küçüktür, bu da büyük oyuncuların fiyatı taşımasını çok daha kolay hale getirir.

Bununla birlikte burada önemli olan Bitcoin'in küresel ekonomide devam eden krizi ele alma şeklidir.

Koronavirüs Çin'den sonra Batı Dünyasında yayılmaya başladığında ekonomiler yuvarlandı. S&P 500 ve Dow Jones gibi büyük endeksler, çağlarda görmedikleri düşüşleri işaretledi ve şirketler kefalet için basılan trilyonlarca dolara rağmen iyileşmekten çok uzak.

Diğer yandan Bitcoin, resmi hükümet desteği almıyor. Yatırımcıların geri adım atmasına ve durumu değerlendirmesine izin veren devre kesiciler yoktur.

 Ancak, en son çökmelere rağmen, kripto para birimi Mart ayının en düşük seviyesinden bu yana fiyatını iki katından fazla artırdı. Eski pazarlardan farklı olarak, Bitcoin aslında yıl başından beri bir artış kaydederken, şirketler iyileşmek için mücadele ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ