Yedi gün önce 8.180 dolara kadar düştüğünden beri, Bitcoin Pazar günü 9.900 dolara kadar yükselen güçlü bir iyileşme sağladı. Bu, kripto para biriminin yükselmeye ayarlandığına ikna olmuş etkileyici bir iyileşmeye işaret ediyor.

Bitcoin’de Türev Piyasalar Düşüşe İşaret Ediyor

Yedi gün önce 8.180 dolara kadar düştüğünden beri, Bitcoin Pazar günü 9.900 dolara kadar yükselen güçlü bir iyileşme sağladı. Bu, kripto para biriminin yükselmeye ayarlandığına ikna olmuş etkileyici bir iyileşmeye işaret ediyor.

Bununla birlikte, Bitcoin türevleri piyasalarından elde edilen veriler, kripto para biriminin % 20'lik bir sıçramadan sonra kısa vadeli bir tersine çevrilebileceğini göstermektedir.

Türev borsalar Bitcoin yatırımcıları tarafından gittikçe daha fazla benimsendiğinden, bu pazarların sağladığı veriler BTC'nin hangi yöne yöneleceği konusunda daha iyi bilgiler verdi.

Önde gelen bir teknisyen yakın zamanda aşağıdaki tabloyu paylaşarak, OKEx'teki Bitcoin vadeli işlemlerinin fonlama oranının - ücret uzunluğunu ödediğini - “aniden [trend]] tekrar çok yüksek olduğunu gösterdiğini belirtti.

Aşırı fonlama oranları, piyasanın bir tarafının aşırı değerlendiğini göstermektedir. Bu durumda, fonlama oranı yüksek olduğunda, satıcılardan daha agresif Bitcoin alıcıları vardır.

Mantık, Bitcoin'in daha yüksek olması gerektiğini önermekle birlikte, aşırı fonlama oranları genellikle bir eğilimin ortasında değil, eğilimlerin tersine çevrilmesinde görülür.

Vadeli işlem piyasasının yanı sıra potansiyel bir tersine dönmeye işaret eden opsiyon piyasasındaki veriler, yatırımcıların olumsuz yönde beklediğini gösteriyor.

Kripto para birimi türevleri borsası Deribit'in içgörü ekibi geçtiğimiz günlerde “gerçek para akışının put alıp sattığını” yazdı. Yani, yükseliş haberleri bir yana, Bitcoin'in önümüzdeki aylarda deşeceğine dair türev sözleşmelere para döken büyük yatırımcılar var:

Potansiyel bir eğilim dönüşümüne işaret eden sadece piyasa verileri türevleri değildir.

Popüler bir kripto tüccarı tarafından paylaşılan Bitfinex’in BTC / USD pazarındaki emir defteri verilerine göre, Bitcoin'i 10.000 dolar civarında satmak için zor olabilecek büyük bir sipariş bloğu var.

Bitfinex'in emir defteri, 9.900 $ 'dan 10.600 $' a kadar, çoğu 10,000-10,200 $ civarında kümelenmiş ~ 4.200 Bitcoin değerinde satış emri olduğunu göstermektedir. Bu, tek bir borsada, kripto para birimi 10.000 doları aşmaya çalışırsa 40 milyon dolarlık satış tarafı baskısı olduğu anlamına gelir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ