Bitcoin'in 8,122 $ 'dan % 14,48'lik hızlı toparlanmasına, dijital varlığın zımni volatilitesinde keskin bir düşüş eşlik etti.

Bitcoin’de Yatırımcı Güveni Artmaya Devam Ediyor

Bitcoin'in 8,122 $ 'dan % 14,48'lik hızlı toparlanmasına, dijital varlığın zımni volatilitesinde keskin bir düşüş eşlik etti.

Marcel Pechman'a göre, zımni volatiliteceki düşüş basit bir şekilde, “traderlar fiyatın etkinlik sırasında ve sonrasında toplanacağını ya da düşeceğini, dolayısıyla kısa vadeli anlayacağını” öngören bir senaryoyu göstermektedir.

Pechman ayrıca şunları açıkladı:

En yüksek seviyelere ulaşan zımni volatilite, opsiyon piyasaları primlerinin arttığı anlamına gelir. Bu, pazarın sigorta için daha yüksek ücret aldığı şeklinde yorumlanmalıdır ve aramalar (yükseliş) ve kotasyonlar (düşüş) seçenekleri için her iki yöne de gider.

Fiyat 9.000 $ 'ın altına düşerse, bir sonraki destek 8.900-7.700 $' dır ve bu seviye tutunmazsa, fiyat 9-11 Mart'ta görülen 8.300 $ 'dan 8.100 $' a kadar düşük seviyelere tekrar düşmesi için yükselen trend çizgisinin altına düşmeye yakındır.

Kısa vadede, trader'lar işlem hacmini izlemeli, çünkü satış hacmindeki artışın ardından 9,200 $ - 9,150 $ 'lık bir tekrar gelmesi bekleniyor.

 Öte yandan, satın alma hacminin artması yaklaşmakta olan bir artışın fiyatın flamadan çıkmasına ve direncin 9.400 $ 'ın üzerine çıkmasına yardımcı olacağını gösterebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ