Geçen haftalar altcoin’ler için oldukça hareketli geçti.

Geçen haftalar altcoin’ler için oldukça hareketli geçti. Kuşkusuz bu hareketlilik Bitcoin’in riskli varlık olduğu yönündeki algının kuvvetlenmesinin payı oldukça yüksek.

Geçtiğimiz hafta Bitcoin 48 bin dolara iğne atarken bu seviyenin üzerine dahaf azla çıkamadı. Kalıcılık sağlanamayınca düşüş yönlü hareket kaçınılmaz hale geldi. Bitcoin şimdilerde 45 bin dolar seviyelerinde tutunmaya çalışıyor.

Altcoin’lerin kralı olarak bildiğimiz Ethereum ise 3 bin 400 dolar bandında güç arayışı içerisine girdi. Diğer taraftan bir altcoin pozitif noktada ayrışarak hareketini sürdürdü. Bu noktada Bitcoin’deki yön arayışı altcoin Solana’ya yaramış görünüyor.

27 Şubat’ta 89 dolar seviyesinde bulunan Solana’da yaşanan yükseliş dalgası kripto para birimini 4 Nisan’da 130 dolar seviyesine kadar getirdi. Yaklaşık olarak yüzde 60 olarak yansıyan yükseliş dalgası Solana yatırımcılarının önemli ölçüde kar elde etmesini sağladı.

Şu ana kadarki gözlemlerimizde gördüğümüz üzere altcoin’lerdeki volatilite Bitcoin’deki volatiliteden daha fazla. Yükselişler son derece sert olabildiği gibi düşüşlerde çok sert olabiliyor.

Son olarak JPMorgan’ın Bitcoin’de adil değer olarak belirlediği rakamın 38 bin dolar olduğunu belirtelim. Bu rakam aynı zamanda Bitcoin için bir dip seviye görevi görüyor. Yeni bir ralli için 50 bin dolar seviyesinin aşılması gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ