Kripto traderı ve teknik analist Tone Vays, yarılanma yaklaştıkça Bitcoin'de yükselişe geçtiğini söyledi.

Kripto traderı ve teknik analist Tone Vays, yarılanma yaklaştıkça Bitcoin'de yükselişe geçtiğini söyledi.

Trading Bitcoin'in yeni bir bölümünde, Vays, Bitcoin'in şu anki fiyat hareketinin, 2015'in Ağustos ayında, BTC'nin yıllar sonra zirveye ulaşan uzun vadeli bir ralliye başlamadan önce 207 dolara düştüğü ve öncü kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar seviyesine ulaşması ile benzer olabileceğini söyledi.

Vays, Perşembe günkü ralliye şaşırdığını ve BTC'nin 6.214 $ 'dan 7.040 $' a yükseldiğini söyledi. Bu noktada, Vays önümüzdeki iki ay boyunca kilit seviyenin Bitcoin fiyatının şu anda yaklaşık 8.000 $ olan 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkıp çıkmayacağını izlemek olduğunu söyledi.

“İki ay içinde neler olduğunu görelim. Ve tahmin edin bu iki ay içinde başka neler olacak? Yarılanma. Sadece 200 günlük hareketli ortalamayı aşmamız gerekiyor.

Bu yüzden, burada Bitcoin konusunda oldukça yükselişe devam ediyorum… [Perşembe günkü] sıçramayı beklemiyordum. Gerçekten burada daha olumsuz olduğunu düşündüm ve sonra bu bir yerde $ 6000 alandan sıçrama. Ama biraz daha erken sıçradık, bu iyi. ”

Bu arada, tecrübeli teknik trader Peter Brandt ufukta daha fazla başa çıkma potansiyelini gördüğünü söyledi.

Brandt, BTC'nin kısa vadede önde gelen kripto para birimini 8.400 dolara götürebilecek artan bir üçgende olduğunu söyledi.

Bitcoin'in son 6.000 $ 'ın altına düştüğünü tahmin eden önemli bir tüccar, BTC'nin yakında 8.000 $' ın üzerine çıkabileceğini kabul ediyor.

Ancak PentarhUdi adıyla geçen analist, küresel ekonomik çalkantıların muhtemelen Bitcoin fiyatına sert bir şekilde çarpacağına ve BTC'yi 3.000 doların altına çekeceğine inanıyor.


“Küresel finansal panik Bitcoin fiyatının ortasında haftalık SMA200 ve önceki grafiğin alt üçgen çizgisine saldırıyor. Gördüğüm kadar iyi bitmeyebileceğini görüyorum. Küresel pazarların düşüş potansiyeli çok büyük olduğundan…1.800 dolar ile 2.500 dolar arasında bir düşüş hedefim var. Bu durumda haftalık 200 SMA kırılacak ve direnç haline gelecektir.”

 CoinMarketCap'e göre, yazının yazıldığı sırada Bitcoin % 2.74 artarak 6.791 $ seviyesinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ