Bitcoin 2008 krizinden sonra ortaya çıktı. Bazı insanlar bankacılık sisteminin bir borç deliğine daha dayanamayacağını anladılar.

Bitcoin Değeri En İyi Krizlerde mi Anlaşılıyor?

Bitcoin 2008 krizinden sonra ortaya çıktı. Bazı insanlar bankacılık sisteminin bir borç deliğine daha dayanamayacağını anladılar. Bu kez, borç kriz değil, koronavirüs krizi karşımızda. Ancak dünyadaki hükümetler fiat paralarını giderek daha fazla basıyorlar.

Kripto endüstrisinin öncülerinden ve Gemini borsasının kurucu ortaklarından Tyler Winklevoss, 1 numaralı kripto parasının sizi matbaa çağının sonuçlarından kurtarabilecek finansal aşı olduğunu iddia ediyor.

Sadece Amerikan doları değil, Çin yuanı, Japon yeni, Rus rublesi, Euro ve diğer para birimleri de ‘niceliksel gevşeme’ artışı sağlıyor. Para tedaviyi üretemezse, dünya koronavirüs krizinden nasıl çıkacak?

Elbette, insanlar (ABD'de olduğu gibi) hükümet ödemeleri şeklinde yardım alacaklar. Ya da sadece kredi kartlarındaki tüm yüzdeyi ödemekten kaçınma hakları var. Ancak ürünler zamanla daha pahalıya mal olacak ve bu da niceliksel hareketsizliği verimsiz hale getirecektir. Ve yine de tedavisi yok.

En önemlisi değer kağıt parade değil. Tuvalet kağıdında bile değil. Koronavirüs atağı günlerinde sert koruma ve hayatta kalma içindedir.

 Böylece yiyecek, alkol, barınak ve gereçleri olan insanlar kazanacak. Büyük şirketlere göre, özellikle otomobil endüstrisinde, turizmde ve güzellik alanında çalışanlar… maalesef kaybediyorlar. Kimse suçlanmayacak, dünyanın tekrar tekrar ters dönmesini beklemeyin.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ