Bitcoin 'in değerinde istikrara kavuşması demek fiyat oynaklığının azalması demek.

Bitcoin 'in değerinde istikrara kavuşması demek fiyat oynaklığının azalması demek. Peki böyle bir istikrara kavuşursa ne olacak?

Eğer Bitcoin değerinde istikrara kavuşursa küresel ödemeler için ulusal para birimlerinden tıpkı bugünkü gibi daha üstün olacaktır. Çünkü ulusal para birimlerinin değerleri her ülkenin hükümet şartlarına göre dalgalanmaktadır.

Küresel rezerv para birimi olarak benimsenen ulusal fiat para birimi tedavül sahibi ülkeyi aşırı imtiyazlı bir pozisyona da sokabilir. Böyle bir durumu açık bir şekilde haksızlık olarak niteliyorsunuz değil mi?

Uluslararası bir ödeme para birimi farklı ülkelerin para politikalarına karşı da tarafsız olmalı. Peki öyle mi?Elbette hayır. Bugün maalesef doları, ABD bir silah olarak kullanılıyor. Bitcoin ise tarafsızlık için tam biçilmiş bir kaftan.

Bitcoin rezerv para birimi haline gelirse ödemeler dakikalar içerisinde tamamlanacak, işlemlerin doğruluğu internet bağlantısına sahip herhangi bir kimse tarafından neredeyse maliyetsiz olarak oldukça basit bir şekilde teyit edilebilmektedir.

Sonuç olarak, Bitcoin değerinde istikrara kavuşursa ileride rezerv para birimi haline gelmesi daha fazla konuşulacak. Bu durum aynı zamanda Bitcoin 'in uluslararası ödemelerde uzmanlaşması haline de geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ