Bitcoin fiyatı, küresel finansal piyasalarda daha geniş bir satışla birlikte bir ayın en düşük seviyesi olan 7.900 $ 'ın altına düştü.

Bitcoin’deki Bu Seviye Son Bir Ayın En Düşük Seviyesi – İşte Ayrıntılar

Bitcoin fiyatı, küresel finansal piyasalarda daha geniş bir satışla birlikte bir ayın en düşük seviyesi olan 7.900 $ 'ın altına düştü.

CoinDesk'in Bitcoin Fiyat Endeksine göre, dünyanın en büyük kripto para biriminin piyasa değerine göre fiyatı, son 30 günün en düşük seviyesi ve 24 saat bazında yüzde 10'luk bir düşüşle 7.837 $ olarak değişiyor.

Fiyat düşüşü, küresel finans piyasalarının daha geniş bir satışa maruz kalmasıyla birlikte gelir. Brent ham petrolü, 1991'den bu yana en büyük tek günlük düşüş olan Pazar günü yüzde 30'un üzerinde düşüyor.

Riskli olarak algılanan varlıklardan küresel uçuşun ciddiyetinin altını çizen 10 yıllık ABD Hazine getirisi, bir önceki yıla göre yüzde iki puanın üzerinde, ilk kez yüzde 0,5'in altına düştü.

Bitcoin'in ani fiyat düşüşü, ağın bilgi işlem gücü ve madencilik zorluğunun (madenciler arasındaki rekabetin bir ölçüsü) sadece beş saat içinde yeni bir zirveye ulaşması bekleniyor.

Daha az değerli bir varlığın peşinde olan daha fazla işlem gücü ile, eski madencilik ekipmanı kullanan madencilik çiftlikleri daha da zor bir durumda.

 Madencilik havuzundan alınan Poolin verileri, AntMiner S9 ve Avalon 851 gibi en yaygın kullanılan madencilik bilgisayarlarının kritik bir dönüm noktasında olduğunu, yani tüm zamanların en yüksek madenciliğinin ortasında bitcoin'in mevcut fiyatından günlük kar üretmediklerini gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ