Bu öğleden sonra yatırımcılar, kripto para birimini 10.000 dolardan 9.200 dolara düşüren çılgın bir Bitcoin (BTC) flaş kazasına tanıklık ettiler.

Bitcoin’deki Çılgın Düşüş Ne Anlama Geliyor?

Bu öğleden sonra yatırımcılar, kripto para birimini 10.000 dolardan  9.200 dolara düşüren çılgın bir Bitcoin (BTC) flaş kazasına tanıklık ettiler.

Bu düşüşün sarsıcı doğasına rağmen, düşük seviyelerinden gelen yoğun sıçrama ile orta vadede bir düşüşün olabileceğini söylemek zor gözüküyor.

Analistler şimdi, kripto paraların bu flash kazasından kurtarılmasının yakında yükseliş anlamında olduğunu ifade ediyorlar.

Bitcoin’de Düşüşe Rağmen Teknik Durum Hala Boğa

Yazım sırasında, Bitcoin şu anki 9.670 dolar fiyatıyla % 5'in biraz altında işlem görüyor ve bu da kripto para işleminin son birkaç gündür işlem gördüğü günlük 10.200 dolarlık seviyeden yüksek bir düşüşe işaret ediyor.

Bugünkü düşüş açık bir şekilde azalış gösterse de, BTC'nin Pazartesi günü 9.400 dolara düştüğü ve alıcının düşük 9.000 dolarlık seviyede bir miktar dayanak noktasına kadar savunma yeteneğinin hala üzerinde olduğu unutulmamalıdır.

Twitter'da tanınmış bir kripto para birimi analisti olan HornHairs, son bir tweet'te bu selloff hakkında konuştu ve burada 9,485 doların üzerinde bir günlük kapanışın Bitcoin'in son yükselişinin bir uzantısını görmek zorunda olduğunu belirtti.

HornHairs ayrıca düşüşten sonraki son bir tweet'te daha fazla yükseliş dile getirdi ve Bitcoin'in 2020'lerinin en yüksek seviyesine 10.500 dolara yakın bir hareket hedeflediğini açıkladı.

Bitcoin'in önümüzdeki birkaç saatte nasıl işlem gördüğü, bu son selloffun orta vadeli etkileri hakkında bir fikir sunmalı ve bu seviyedeki herhangi bir yükseliş, bunun önemli ölçüde daha fazla yukarı yönlü izleyeceği bir ayı tuzağı olduğunu düşündürebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ