Bitcoin ve kripto para piyasaları tam anlamı ile kan gölüne döndü.

Bitcoin ve kripto para piyasaları tam anlamı ile kan gölüne döndü. Toplam piyasa değerinde 300 milyar dolar ve üzeri erime yaşandı. Bitcoin 7 Eylül’deki dip değeri tekrardan gördü ve bir ara 43 bin doların altına geriledi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki düzeltmeden ABD merkezli beklenen regülasyonlar etkili oluyor. Diğer etki eden faktör ise finansal piyasalarda yaşanan Çin merkezli spekülasyonlar. Çin merkezli dev emlak şirketinin iflası ihtimali, Uzak Doğu Asya piyasalarından başlayarak birçok borsayı olumsuz etkiledi. Çin tehlikesi geçene kadar ve regülasyonlar konusu netleşene kadar bir süre daha Bitcoin fiyatlarında dalgalanmalar yaşanabilir.

Bitcoin 19 Eylül’ün 47 bin doların üzerinde kapatmıştı. 20 Eylül Pazartesi günü piyasaların açılması ile Uzak Doğu Asya finansal piyasalarındaki satışla eş zamanlı Bitcoin piyasalarında da yoğun satışlar gerçekleşti. Bu satışların kazanan tarafı ise El Salvador olmuşa benziyor. Aşağıda El Salvador Başkanının tweet’ini görüyoruz.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1439815012642611203

El Salvador tam da Bitcoin almaya hazırlanırken Bitcoin fiyatları düştü ve El Salvador hazinesi düşük fiyatlardan 150 adet Bitcoin satın aldı.

Bilindiği üzere El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak belirledi ve El Salvador’da Bitcoin resmi para birimi olarak kullanılmaya başladı. Bu kararın ardından El Salvador merkez bankası rezervlerinde Bitcoin tutmaya başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ