Bitcoin'in hashrate'i saniyede 180'den fazla petahash'tan yaklaşık % 40 düşerek yaklaşık 105 Ph / s'ye geriledi.

Bitcoin'in hashrate'i saniyede 180'den fazla petahash'tan yaklaşık % 40 düşerek yaklaşık 105 Ph / s'ye geriledi.

Bu, blok sürelerinde bir miktar dalgalanmaya neden oldu ve şimdi bir blok bulmak neredeyse iki saat sürüyor.

Blok süreleri şimdi biraz normale dönmüş gibi görünüyor, ancak yine de sabah 7.00 itibariyle bir blok bulmak için yaklaşık bir saatlik bir boşluk vardı.

Yukarıda da görülebileceği gibi, 11 saat öncesi ile 9 saat öncesi arasında herhangi bir blok yoktu. Ayrıca beş saat öncesi ile dört saat öncesi arasında da bir boşluk oluştu.

Bu, Cuma günü yeni ayarlanan zorluk ile hashrate'deki ani bir düşüşün ardından beklenen davranıştır.

Bu nedenle, bitcoin ağının zorluğu yeniden ayarlaması yaklaşık iki hafta sürecek ve bu nedenle blok sürelerini normal on dakika içinde getirecektir. O zamana kadar, bloklar bazen normalden daha uzun sürebilir.

Tam olarak ne olduğu çok net değil, ancak yerel medyaya göre, ani bir sel kazası, Sincan'da yer altı elektrik kesintilerine ve iletişim kesintilerine neden olarak Bitcoin madenciliği endüstrisini etkiledi.

Sincan'ın ücra dağlık bölgesinde 16 Nisan'da meydana gelen bu olay büyük çaplı bir elektrik kesintisine neden oldu.

Mars Cloud Mine konuyla ilgili olarak şunları belirten bir duyuru yayınladı:

"Özerk bölge hükümetinin Zhundong Yönetim Komitesinin talebi üzerine, Xinjiang'daki Hutubi Kömür Madeninde meydana gelen büyük ölçekli bir güvenlik kazası nedeniyle, Zhundong bölgesindeki tüm madenlerin elektrik kesintisi için işlenmesi ve güvenlikle işbirliği yapması gerekiyor.

Olası güvenlik tehlikelerini ortadan kaldırmak için kontroler yapılıyor. Mars Bulut Madeni'nin bazı kooperatif madencilik çiftlikleri Zhundong bölgesinde bulunmaktadır. Bu güvenlik kazasından etkilenen Mars Bulut Madeni, 16 Nisan günü saat 15: 00'te maden ocaklarından art arda elektrik kesintisi bildirimleri aldı. "

Yetkililer, şu anda geçici olarak kapalı olan Xinjiang Büyük Veri Merkezi ile madencilik çiftliklerinde "güvenlik üretim teftişleri" yürütüyor.

Çin'deki seller yıllık bir olaydır, ancak daha çokTemmuz ayında meydana gelir. Geçen yıl, Çin'in ana Bitcoin madencilik eyaleti olan Sichuan'da meydana gelen sel felaketinin ardından bitcoin'in hash gücü düşmüştü. 2019'da Temmuz ayında tekrar yaşanan sel, yüzlerce GPU ve ASIC'i yok etmişti.

Bitcoin yazının yazıldığı sırada 54.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ