Piyasa Çıkışlarına Rağmen Bitcoin Yatırım Ürünlerine Hakim

Bitcoin’den Çıkışlar Olurken Solana, Cardano ve XRP Trendi Değiştiriyor

En son CoinShares raporuna göre, dijital varlık yatırım ürünleri alanında devam eden çıkışların ortasında, Bitcoin tercih edilen yatırım olarak kaldı. Art arda beş hafta boyunca toplam 54 milyon $'lık büyük çıkışlar yaşanmasına rağmen, Bitcoin en çok tercih edilen yatırım ürünü olma konumunu korudu.

Dijital Varlık Yatırım Ürünleri Devam Eden Çıkışlar Yaşıyor

Dijital varlık yatırım ürünleri, dokuz haftanın sekizinde toplam 455 milyon dolarlık çıkışa tanıklık ederek zorlu bir dönemle karşı karşıya kaldı. Bu durum, yılbaşından bugüne net girişlerin sadece 51 milyon dolara düşmesine yol açtı.

En son haftada, Bitcoin çıkışların önemli bir bölümünü oluşturdu ve 45 milyon dolara ulaşan para çekme işlemleri toplam çıkışların %85'ini temsil etti. Bir önceki hafta kısa vadeli Bitcoin girişlerinde kısa süreli bir artış yaşanmış olsa da, bu artış hızla tersine dönerek 3,8 milyon dolarlık çıkışa neden oldu. Yine de Bitcoin, aybaşından bugüne 12 milyon $'lık girişle tercih edilen yatırım ürünü olma statüsünü korudu.

Altcoinler Karışık Şanslar Yaşıyor

Bitcoin'in aksine Ethereum, cazip yatırım temellerine ve staking getirisine yönelik güçlü talebe rağmen geçtiğimiz hafta 4,8 milyon dolarlık çıkış yaşadı. Binance Coin (BNB) ve Polygon (MATIC) gibi diğer altcoinler de her biri 0,3 milyon dolarlık mütevazı çıkışlar gördü.

Ancak, tüm altcoinler bu eğilimi takip etmedi. Solana, Cardano ve XRP sırasıyla 0,7 milyon $, 0,43 milyon $ ve 0,13 milyon $ giriş çekerek çıkış trendine meydan okudu.

Duyarlılığı Etkileyen Bölgesel Eğilimler

Bölgesel bir perspektiften bakıldığında, ABD çıkışların %77'sini oluşturarak hakim olan olumsuz hava üzerinde önemli bir rol oynamıştır. Almanya, Kanada ve İsveç de benzer çıkış eğilimleri yaşadı.

İşlem Hacimleri Yükseliş Gösterdi

Bu zorluklara rağmen, işlem hacimlerinde hafif bir artış yaşandı ve haftalık işlem hacmi 1 milyar $'a ulaştı. Bu, bir önceki haftaya kıyasla %42'lik kayda değer bir artışı temsil ediyor. Kripto para piyasası gelişmeye devam ederken, bu eğilimler yatırımcı duyarlılığının dinamik kaldığını ve hem küresel hem de bölgesel olarak çeşitli faktörlerden etkilendiğini göstermektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ