Bitcoin'in son on yılın en kârlı yatırımı olduğu kanıtlandı ve önümüzdeki on yıl daha da fazla kazandıracağa benziyor. En başarılı BTC yatırımcıları, kârın ilerlemesi için daha da önemli olacak bir dizi akıllı ilkeyi izledi.

Bitcoin’den Kazançlı Çıkmak İçin Ne Yapmalı?

Bitcoin'in son on yılın en kârlı yatırımı olduğu kanıtlandı ve önümüzdeki on yıl daha da fazla kazandıracağa benziyor. En başarılı BTC yatırımcıları, kârın ilerlemesi için daha da önemli olacak bir dizi akıllı ilkeyi izledi.

Piyasaları Yenmeye Çalışmamak

Yüzeyde, tüccarların ve piyasa oyuncularının en fazla kazancı elde ettiği ve ticaret becerilerinin kripto alanından faydalanabilmesi için gerekli olduğu görülebilir. Aslında tam tersi doğrudur. Son birkaç yıldır yavaş ve istikrarlı Bitcoin alımlarının sıradan yatırımcılar için açık ara en iyi strateji olduğu kanıtlanmıştır.

Örneğin, Ocak 2013'ten bu yana aylık 100 ABD Doları tutarında basit bir Bitcoin yatırımı artık 1 milyon doların üzerinde olacak. Aslında, BTC'nin Ocak 2018'de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla aynı basit stratejiye başlamak da şimdiye kadar çok karlı olacaktır.

Basitçe söylemek gerekirse, ticaret büyük beceri gerektirir ve çoğu amatör kaybeder. Geleneksel finansal piyasalarda çalışanlar bu gerçeği uzun zamandır anlamışlardır ve özellikle kripto alanı için doğrudur. Bu nedenle, en iyi hamle muhafazakar olmak ve ticaret oyunundan uzak durmaktır.

Akıllı Bir İpucu İle Çeşitlilik

Kripto paralar yeni bir varlık sınıfıdır ve global ekonomide devrim yaratacak blok zinciri teknolojisine dayanıyor. Bitcoin’in en üst platformda kalma yeteneği tartışmaya açık, ancak diğer kriptoların bir miktar başarı ölçüsü bulacağı konusunda hiçbir soru yok.

Geleneksel yatırımlar gibi, karışık bir kripto para birimi portföyü de akıllıca bir harekettir. Bazı altcoinler erken yatırımcılara inanılmaz geri dönüşler verdiler. Birçoğunun şaşırtıcı uzun vadeli potansiyeli var. Bununla birlikte, altcoinler elbette risklidir ve sadece kapsamlı ve bağımsız bir değerlendirmeden sonra edinilmelidir.

Başka bir deyişle, araştırma çok önemlidir. Farklı bir kripto portföyü hala muhafazakar olmalı. Daha köklü altcoinler bir öncelik olmalıdır. Daha yeni, daha az popüler olan platformları yalnızca çok az miktarda tutun.

Bitcoin Fonlarını Güvenli Tutmak

Bitcoin'de anlatılmayan milyonlarca doların kayıp anahtarlar, unutulmuş şifreler ve hırsızlık nedeniyle kaybolduğu iyi bilinmektedir. Neredeyse tüm bu kayıplar insan hatasından kaynaklanmaktadır.

Akıllı yatırımcılar güvenliği birinci öncelik haline getirir. Paralarını asla borsalarda tutmazlar ve kripto paralarının cüzdanlarında saklandığı süreçleri her zaman tam olarak anlarlar.

Kripto para birimini doğru bir şekilde saklamak için açık ve tutarlı bir metodoloji oluşturun. Anahtarları ve parolaları dikkatlice not edin ve güvenli bir yerde saklayın. Kritik bilgileri şifrelenmemiş bilgisayar dosyalarında veya bulutta tutmayın. Önemli olarak, sabit sürücülerin çökebileceği ve dosyaların bozulabileceği gerçeğine saygı gösterin.

 Gelecek, blockchain teknolojisi için açıkça parlak ve bu nedenle kripto pazarlarına girmek isteyenler için inanılmaz derecede umut verici. Bununla birlikte, temel, muhafazakar ilkeleri takip etmek kripto para yatırımının faydalarını gerçekleştirmenin en iyi yoludur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ