Bitcoin fiyatı, lider kripto para biriminin rekor kıran bir çöküş yaşadığı ve 4.000 $ 'ın altına düştüğü ve kripto topluluğunu ve dünyayı şok etmesinin ardından kurtarma modunda.

Bitcoin, Destansı Ralli İçin İdeal Kurulumu Gösteriyor – İşte Modeller

Bitcoin fiyatı, lider kripto para biriminin rekor kıran bir çöküş yaşadığı ve 4.000 $ 'ın altına düştüğü ve kripto topluluğunu ve dünyayı şok etmesinin ardından kurtarma modunda.

Göreceli Güç Endeksi göstergesine göre, selloff aşırı satım koşullarına yol açtı. Yüksek oranda atıfta bulunulan stok-akış modelinin öngördüğü yerlerin hemen altında bir Bitcoin değerlemesi ile birleştirildiğinde, teorinin yaratıcısına göre, destansı bir ralli için ideal kurulumaişaret ediyor.

Bitcoin’in Stok Akış Modelini Anlama

Bitcoin türünün ilk örneği olduğu ve kullanım durumunun henüz potansiyeline layık bir hızda veya ölçekte kanıtlanmadığı veya uygulanmadığı için, varlığa uygun bir değer vermek zordur ve bunun yerine fiyat keşfi sabit kalır.

Bununla birlikte, az sayıda analist, hisse senetleri arasında yaygın olan finansal rakamlar ve üretim raporları yerine varlığın sabit kodlu dijital kıtlığına bakarak kripto varlığı hakkında temel analiz yapmaya çalıştı.

Stok-akış modeli adı verilen böyle bir model var ve CNBC’nin Squawk Box bölümleri üzerine tartışmanın odak noktası bile olsa, sektördeki en popüler ve en çok alıntı yapılanlar arasında yer alıyor.

Stok akış modeli, BTC madencilerinin, her bir Bitcoin bloğunda ödülü yarıta ineceği için göreceli kıtlıktaki artış nedeniyle hemen Bitcoin'in adil fiyatının katlanarak artmasına neden olduğunu düşündürmektedir.

Halving’e Kadar RSI Destansı Bir Ralliye İşaret Ediyor

Ancak, Bitcoin'in bugüne kadar ikiye katlanması, kripto topluluğunun eğlenebileceği bir “düşünce biçimi”nden başka bir şey değildi. Yarının, yeni bir boğa koşusunu kışkırtmak yerine varlığın fiyatını yarıya indirmekten başka bir şey yapmadığı şakaları yaygındır.

Ancak stok-akış modeli, geçen ay koronavirüs kaosundan dolayı Bitcoin'in rekor kıran çöküşü nedeniyle aşırı satılan Göreceli Güç Endeksi ile birleştirildiğinde, destansı bir ralli için mükemmel bir kurulum olacaktır.

RSI aşırı satım koşullarına ulaştığında, varlıklar genellikle geri döner veya tersine döner. RSI'nın en alt noktasına bir dokunuş da genellikle bir tabanın içinde olduğunu gösterir.

Potansiyel olarak arkamızdan, RSI aşırı satım seviyelerine ulaşıyor ve stok-akış modeline göre büyük ölçüde değersiz bir Bitcoin ile şimdiye kadarki en büyük boğa koşusu tarifi burada.

 Özellikle durgunluk ve hükümetin fiat para birimlerini düşüren büyümeyi teşvik etme tepkisi nedeniyle beklenen hiperenflasyonu birleştirirken, Bitcoin birçok analistin tahmin ettiği gibi 100.000 $ veya daha fazla değerlere ulaşabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ