Dow Jones Industrial Average,son 10 yıl içinde en kötü haftayı yaşadı ve Cuma günü 900 puan düştü.

Bitcoin Destek Bulurken, Dow 2008

Dow Jones Industrial Average,son 10 yıl içinde en kötü haftayı yaşadı ve Cuma günü 900 puan düştü. Hafta, 2008 yılının Ekim ayındaki % 18.2'lik düşüşten sonra bir de % 17'lik bir düşüş gördü. Dow, Şubat ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinin % 35 altında.

Değer kayıplarını bir dizi faktör etkiledi. Hafta boyunca bir miktar ılımlı artış gösteren petrolün bir diğer sarsıntısı daha vardı. Nihai fiyat önemli ölçüde düşerek yatırımcıları metaları başkaları için boşaltmaya zorladı.

Buna ek olarak, New York ve California'daki sert 'evde kalın' emirleri ekonomiyle ilgili genel bir endişeye yol açtı. İşçiler kazanamadığı ve tüketiciler alışveriş yapamadığı için COVID-19'un ekonomik ücretinin bacakları var gibi görünüyor.

Korku mu Gerçek mi?

Genel piyasa karışıklığı analistleri kafalarını tırmalamaya bıraktı. Düşüş kesinlikle virüsün etkisi ile teşvik edilirken, düşüşle ilişkili irrasyonel korkular da var gibi görünüyor.

Örneğin, IndexIQ yatırım sorumlusu Sal Bruno, piyasaların bu gerçeği duygularla daha fazla ticaret yaptığını açıkladı:

“Varlıkların sadece iyi bir sebep olmadan, sadece korku olduğu için değiştiğini gördük. Buna tekrar baktığımızda, bunun ne kadarının bilgiye dayalı ticaret olduğunu ve ne kadarının duygusal temelli ticaret olduğunu göreceğiz. ”

Hisse senetleri kapanırken, Bitcoin orta derecede olumlu bir hafta geçirdi. Fiyatı 4.000 $ 'ın altında bırakan satışlar geri döndü ve fiyatlar 6.000 $' ın üzerine çıktı.

Bazıları fiyat artışlarının borsadan 'ayrıştığını' savunuyor. Bununla birlikte, diğerleri, yeni bulunan istikrarın, sellofftan sonra yeni bir değer sıfırlamasından kaynaklandığını ileri sürmektedir.

 Korku hem Bitcoin'de hem de hisse senetlerinde tüccarları harekete geçirmeye devam ederken, gelecek belirsiz. Piyasalar dramatik bir dalgalanma göstermeye devam ediyor ve yatırımcılar genel olarak yeniden girmekle ilgileniyorlar. Böyle acı dolu bir haftadan sonra tüccarlar daha iyi şeyler umuyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ