Amerika Birleşik Devletleri'nin net 54,4 milyar dolarlık varlığı ile sekizinci en zengin adamı olan Michael Bloomberg 2020 Başkanlık kampanyasını resmen açıkladı.

Bitcoin Destekçisi Başkanlık Adaylığını Duyurdu

Amerika Birleşik Devletleri'nin net 54,4 milyar dolarlık varlığı ile sekizinci en zengin adamı olan Michael Bloomberg 2020 Başkanlık kampanyasını resmen açıkladı. 77 yaşındaki Michael Bloomberg Demokrat Parti cumhurbaşkanı adayı olmayı bekliyor.

İşletme kralı Michael Bloomberg, başkanlık kampanyasını dün Norfolk, Virginia'da başlattı. Forbes’e göre, Michael Bloomberg ülkenin en zengin 8. kişisi ve 54.4 milyar dolarlık net değere sahip. Cumhurbaşkanı Donald Trump’a karşı çıkması için demokratik adaylığı arayan diğer 17 adayın arasına katılıyor.

“Donald Trump’ı yenmek üzere başkan adayı.”

Bir açıklamada, işletme kralı, cumhurbaşkanının Donald Trump’ı yenip Amerika’yı yeniden inşa etmek için çalışacağını ifade ediyor. Kendisinin kazanmasını ve önderlik etmesini sağlayacak iş, devlet ve hayırseverlik konusundaki eşsiz deneyimlerine inandığını da sözlerine ekledi.

Massachusetts doğumlu Michael Bloomberg, adını taşıyan finansal yayın imparatorluğunu kurarak kendine bir isim yaptı. Yayın imparatorluğunu kurmadan önce, Bloomberg Wall Street bankacısı olarak işe başladı.

Michael Bloomberg Üç Kez New York Belediye Başkanı Oldu

Michael Bloomberg 2001 yılında New York belediye başkanı oldu ve 2013 yılına kadar görevde kaldı. Michael'ın şu anki Demokrat aday alanının Bay Trump'a meydan okuyacak kadar güçlü olmadığına inandığı ifade ediliyor. Şu an itibariyle, eski Başkan Yardımcısı Joe Biden, Senatörler Elizabeth Warren ve Bernie Sanders, Demokrat adaylar arasında yer alıyor.

Resmi duyurusunda Bloomberg, kimseden bir kuruş alamayacak ve yılda bir dolara çalışacak tek aday olacağını yazdı. Silah şiddetini durdurmak ve iklim değişikliği ile mücadele etmek, üzerinde çalışmaya söz verdiği konulardan bazıları. Bloomberg Bitcoin’e olan ilgisiyle de biliniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ