Ünlü kripto analisti Andy Hecht Bitcoin Diamond’ı yılın kalan kısmında neler beklediğini açıkladı.

Bitcoin Diamond (BCD)’yi Yılın 3. ve 4. Çeyreğinde Neler Bekliyor?

Ünlü kripto analisti Andy Hecht Bitcoin Diamond’ı yılın kalan kısmında neler beklediğini açıkladı.

Bitcoin Diamond (BCD), 116. sıradaki kripto para birimidir. 2021'in ikinci çeyreği, kripto para birimi varlık sınıfı için son derece değişken bir dönemdi. Fiyatlar 2020 ve 2021'in ilk çeyreğinde önemli ölçüde yükseldi. Parabolik ralli ikinci çeyreğe kadar devam etti, ancak fiyat patlaması Mayıs ve Haziran aylarında birçok kripto için bir patlama oldu.

Bitcoin Diamond İçin Neler Bekleniyor?

Elon Musk'ın kripto madenciliğinin karbon ayak izi konusundaki endişeleri bazı satışlara neden olmuş olabilir. Çin'in madencilik yasağı ve bazı ticaret faaliyetleri, Bitcoin, Ethereum ve diğer tokenlerin değeri ikinci çeyrekte ulaşılan tüm zamanların en yüksek değerlerinden yarı yarıya düştüğü için boğayı vahşi bir ayıya dönüştürdü.

Uzun vadeli fiyat değerlemesi şaşırtıcı olmaya devam ediyor. Varlık sınıfının muhalifleri, son düzeltmelere sonun başlangıcı olarak bakıyor. Destekleyenler, bunun satın almak için altın bir fırsat sunduğuna inanıyor.

Volatilite yatırımcılar için bir kabus olabilir, ancak çılgın bir piyasada geniş fiyat aralıklarından kâr etmek isteyen traderlar için bir cennet yaratır. Bu arada, şu anda mevcut olan birçok kripto paraya sahip olmanın harika getirilerinin anıları, yaşamı değiştiren karlar sağlayacak bir sonraki dijital para birimini arayanlar için güçlü bir güç olmaya devam ediyor.

Bitcoin Diamond (BCD) ve Flow (FLOW), varlık sınıfının yaklaşık %99,9'undan daha yüksek piyasa değerlerine sahiptir. Bununla birlikte, her ikisinin de 500 milyon dolar seviyesinin altında piyasa değeri var ve bu da onları orta seviye kriptolar yapıyor.

2. çeyrekte varlık sınıfında düşüş

CoinMarketCap'e göre, kripto para varlık sınıfının piyasa değeri 2020 sonunda 767.482 milyar dolar seviyesindeydi. 31 Mart'ta %157.72 artışla 1.978 trilyona yükseldi.

İkinci çeyrekte, piyasa değeri Bitcoin, Ethereum ve bir dizi başka token sürdürülemez seviyelere ulaşana kadar 2,4 trilyon doların üzerinde zirve yaptı. Token fiyatlarının düşmesine neden olan satış, tüm varlık sınıfı için piyasa değerini, dönem için %26.85 düşüşle 2. çeyreğin sonunda 1.447 trilyon $ seviyesine gönderdi.

Bununla birlikte, 2021'in ilk yarısında, piyasa değeri 2020'nin sonuna göre %88,54 daha yüksekti.

Fiyatlar 2021'in ilk yarısında hala daha yüksek

2021'in ilk altı ayında Bitcoin, %20.09'luk bir kazanç elde etti. Fiyat, 31 Aralık 2020'de 29.137.74 $'dan 30 Haziran'da token başına 34.991.38 $'a yükseldi.

Bu arada, Ethereum, 2020 sonunda 742,31 dolardan 30 Haziran'da 2.265,49 dolara yükseldi ve altı aylık dönemde %205,19 kazanç sağladı. Hem Bitcoin hem de Ethereum, yarı yarıya düşmüş olabilir, ancak altı aylık performans etkileyici olmaya devam ediyor.

Bitcoin Diamond 116. sıradaki kripto para birimi

Bitcoin Diamond (BCD), ağa daha fazla işlem kapasitesi eklemeyi amaçlayan bir Bitcoin forkudur. Bitcoin tokenlerinden on kat daha fazla BCD var, yani toplam arz sonunda 210 milyon tokene ulaşacak. BCD'nin web sitesi, Bitcoin Diamond'ın kredi kartı, nakit veya fiat para biriminden daha iyi olduğunu belirtiyor.

Bugün BCD, piyasa değerine göre 116. kripto para birimi olarak sıralandı. token başına 1,85 ABD Doları olan BCD'nin piyasa değeri, yazı yazılırken 345,61 milyon ABD Doları seviyesindedir.

BCD orta seviye kripto para birimleridir. Portföyünüze herhangi bir kripto para eklemeyi düşünürken, oynaklığın devam etmesi muhtemel olduğundan yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz sermayeye yatırım yapmanız gerekiyor.

Diğer taraftan üçüncü ve dördüncü çeyrek Bitcoin’de önemli bir atılımın olması durumunda Bicoin Diamond için önemli yükselişler olabileceği anlamına gelebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ