Bitcoin 15 Kasım’da 65 bin doların üstünde hareket ederken yaşanan düzeltmenin ardından fiyatlar 19 Kasım’da 55 bin dolar bandına kadar geriledi.

Bitcoin 15 Kasım’da 65 bin doların üstünde hareket ederken yaşanan düzeltmenin ardından fiyatlar 19 Kasım’da 55 bin dolar bandına kadar geriledi. Bitcoin 19 Kasım’da dibi gördü mü?

Gece saatlerinde Bitcoin fiyatlarında ibre tekrardan yukarı çevrildi. Boğalar 60 bin dolarlık direnci zorluyor.CoinTelegraph’dan Marcel Pechman’ın iddialarına göre 3 nedenle Bitcoin, 19 Kasım’da dibi gördü.

Kaldıraç piyasalarında düşen fiyatlarında ardından likidite edilen pozisyonlar oldukça düşük seviyede kaldı. Bitcoin vadeli açık işlemleri tekrardan artış trendine girdi.

Opsiyon piyasalarında ise risklilik göstergesi tekrardan pozitif bölgeye geçti. Bu veri de Bitcoin fiyatlarında dibin görüldüğünü destekleyen bir gösterge olarak Pechman’ın analizlerinde yer aldı.

Pechman’ın dikkat çektiği diğer gösterge ise margin trade rasyoları ile ilgili. Bu oranlarda da düşüşün sona erdiği ve trendin yükselen formda devam ettiği gözleniyor.

Lider kripto parada yazının kaleme alındığı saatte yaşanan canlılık başta Ethereum olmak üzere diğer altcoinleri de olumlu yönde etkilemeye başladı. Piyasalarda son birkaç günde hakim olan renk olan  kırmızı yeşile dönmek üzere.

https://cointelegraph.com/news/3-reasons-why-bitcoin-s-drop-to-56-5k-may-have-been-the-local-bottom

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ